Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza przebudowa kolejnego odcinka ul. Racławickiej w Świdniku

W tym tygodniu rozpocznie się przebudowa ul. Racławickiej w Świdniku. Prace prowadzone będą od ul. Kosynierów do Armii Krajowej. Choć ruch pojazdów będzie utrzymany, to jednak należy spodziewać się utrudnień.

W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z przebudową kolejnego odcinka jednej z najważniejszych ulic w Świdniku, czyli Racławickiej. Ekipy budowlane pojawią się tam w środę i pozostaną do października. W tym czasie zadaniem wykonawcy, czyli Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lubartowa, będzie wymiana nawierzchni, budowa chodników, ścieżki rowerowej, a także ronda u zbiegu ulic Kosynierów, Racławickiej, Krępieckiej i Głogowej.

Wiadomo już, że prace nie spowodują zamknięcia ulicy dla ruchu pojazdów. Będą jednak utrudnienia, gdyż w planie czasowej organizacji ruchu ujęto m.in. zwężanie jezdni. Bez zmian kursować będą również pojazdy komunikacji miejskiej. Gorzej będą mieli mieszkańcy niektórych bocznych ulic. Na początku zamknięty zostanie wyjazd z ul. Głogowej, gdyż to właśnie na skrzyżowaniu z ul. Krępiecką i Kosynierów w pierwszej kolejności pojawią się robotnicy. Fragmentami wyłączone z ruchu będzie również samo skrzyżowanie. W tym przypadku utrudnienia potrwają miesiąc.

Pierwszy etap przebudowy ul. Racławickiej, od ronda u zbiegu z al. Lotników Polskich, aż do ul. Kosynierów, zakończył się jesienią ubiegłego roku. Ze względu na duży koszt prac, wynoszący ponad 8 mln zł, w sprawie kontynuowania inwestycji porozumiały się wspólnie władze starostwa, do którego należy droga, wraz z urzędem miasta, na którego terenie ulica się znajduje. Starostwo powiatowe złożyło również wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie drugiego etapu tej inwestycji. Kilka miesięcy temu okazało się, że powiat otrzymał dotację na ten cel. Zgodnie z umową, prace maja się zakończyć do końca października.

(fot. Google Street View)

3 komentarze

  1. osina i tak to skrytykuje 🙂

  2. Ta droga jak za komuny 🙂 można by na niej filmy kręcić :))

  3. Lokator ! Ty to pewnie Reszka . A nie zapominaj , że to On rozpoczął . 🙂

Z kraju