Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza kolejne połączenie z lubelskiego lotniska. W niedzielę pierwszy lot do Liverpoolu

W niedzielę 21 maja odbędzie się pierwszy lot z Lublina do Liverpoolu, inaugurując tym samym kolejne połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Loty do miasta Beatlesów będą realizowane, przez linie lotnicze Wizz Air, dwa razy w tygodniu.

Podróżni z nowego połączenia będą mogli korzystać w środy i niedziele. Samolot będzie odlatywał z Portu Lotniczego Lublin o godzinie 18:00, a w Liverpoolu wyląduje o 19:15. Rejsy powrotne zaplanowane są na godzinę 20:15 z lądowaniem w Porcie Lotniczym Lublin o 23:55. Jest to reaktywacja połączenia do tego położonego na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii miasta. Co ważne, kierunek ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych. Jednak trasa ta była obsługiwana zaledwie przez kilka miesięcy. Ku zdziwieniu i oburzeniu pasażerów, w 2013 roku Ryanair zawiesił loty. Był to skutek szerszych cięć, które objęły wiele tras obsługiwanych przez przewoźnika w niemal całej Europie.

– Cieszę się, że Liverpool ponownie znalazł się w naszym rozkładzie lotów, ponieważ była to jedna z destynacji, która cieszyła się dużą popularnością wśród pasażerów. Jestem przekonany, że z połączenia będą korzystali zarówno Polacy mieszkający w Anglii, ale także turyści z Wielkiej Brytanii, którzy będą zainteresowani zwiedzaniem naszego regionu. Rozkład lotów tego połączenia umożliwia zaplanowanie kilkudniowej wycieczki, podczas której można zwiedzić Lublin, ale zobaczyć także inne atrakcyjne miejsca w naszym województwie – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Liverpool to jedna z 6 nowości w letnim rozkładzie lotów Portu Lotniczego Lublin. Sezon letni zainaugurowało otwarcie codziennego połączenia z Monachium, gdzie znajduje się duży port przesiadkowy sojuszu Star Alliance. Dzięki temu pasażerowie bezpośrednio z Lublina mogą polecieć praktycznie do każdego zakątka Europy i wielu miejsc na świecie. Najbliższe miesiące przyniosą kolejne nowe destynacje. Small Planet uruchomi loty do słonecznej Barcelony i Heraklionu. Port Lotniczy Lublin zyska także połączenie z Tel Awiwem, które będzie realizowane przez dwóch przewoźników: Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Wizz Air. Ten ostatni, połączy także Lublin ze stolicą Ukrainy – Kijowem.

(fot. Krzysztof Wiśniewski)
2017-05-19 15:56:15

14 komentarzy

 1. A co z Glasgow, zawieszają jedyne połączenie ze Szkocją,samoloty były pełne bo masa Polaków mieszkających tutaj pochodzi z naszego województwa, znów zarobi na tym Modlin ?

  • no własnie nie były… średnie obłożenie około 85% to jak na linie typu Ryanair czy Wizz dosyć niewiele.

 2. Jakie kolejne połączenie? Jedno śię zabiera inne dodaje.Pozostaje tyle samo tylko do innego miasta.No to chyba nie ma się czym szczycić.

 3. losowo wybrane daty, z wawy – liv 200zł, z lublina 360, prawie drugie tyle, raczej słabo

  • krawat czy mucha

   200 zł + 70 zł bilet PKP do W-wy. Rachunek jest prosty. Wszyscy to widzą tylko jeden prezes PLL nie będzie mógł zrozumieć dlaczego nie ma pasażerów. A tak na marginesie – dlaczego nie ma połączeń krajowych? Gdzie są ci biznesmeni, którzy masowo przylatują do Świdnika? Czyżby PLL chce z rozmachem, ale zbankrutować. Już miały być zyski jak zapewniali nas mądrzy lokalni politycy!

   • Specjalista Pawlak siedzi w zarządzie, to wzorem umowy gazowej, na zyski nie licz tylko na straty. Ile Lublin w tym roku już wpompował w lotnisko?

   • Jak chcesz jechać PKP (zaraz remont linii będzie znów), to powodzenia – 4 godziny (z dojazdem z lotniska) ekstra licz na podróż.
    Przewoźnik nie bałwan, co rozważa krawat czy mucha… pewnie analityk liczący te ceny siedzi gdzieś w centrali wizzaira na Węgrzech w T-shircie z Homerem Simpsonem i drze łacha z tych, którzy (pod muchą lub krawatem) kalkulują, czy im się opłaca zaoszczędzić 190 złotych w zamian za 8 godzin podróży w tą i z powrotem 🙂

 4. a co z bułgaria i turcja z lublina czemu nie ma hehehe

 5. Zawieszenie lotów do Glasgow było najgłupszą decyzją jaka można było podjąć. Strat na pewno nie było bo samolot był zawsze pełny.
  Kto to zlikwidował?

 6. Wiklinowy Nocnik

  swietne info przed brexitem 😉

 7. gdzie ta propozycja z Gdańskiem !!!

 8. Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków i ostatecznie Warszawa!
  Kurde kolej zamyka linie to mogli by pomyśleć nad tym.

 9. To połączenie zostało przywrócone poniewarz rozmawiałem z Prezesem tego Lotniska Żeby siostra Żony Agnieszka i Jej córka Weronika i Syn Karol mogli podróżować na wyspy szybcie i bardziej komfortowo,po mojej rozmowie prezes przejrzał na oczy.