Rozprowadzali narkotyki na terenie trzech województw. Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczono prawie 80 kg marihuany (wideo, zdjęcia)

Policjanci CBŚP z Lublina zarekwirowali prawie 80 kg marihuany, wartej ponad 3 mln zł. Podczas akcji zatrzymano 2 mężczyzn. Według śledczych w przestępczy proceder zamieszani są pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych.

Lubelscy policjanci ustalili, że osoby mające związek z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów sportowych zajmują się na dużą skalę obrotem narkotykami. Środki odurzające były rozprowadzane na terenie województwa śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego, szczególnie w Warszawie.

W minionym tygodniu policjanci CBŚP zatrzymali kuriera na trasie z Warszawy do Katowic. Kierowca samochodu dostawczego przewoził w pojeździe ponad 20 kg marihuany. Narkotyki były ukryte w przestrzeni bagażowej. Zapakowany w woreczki foliowe susz znajdował się w dwóch torbach podróżnych. Z kolei w mieszkaniu w Warszawie znajdowały się kartony wypełnione hermetycznie zapakowanymi woreczkami z narkotykiem. Zabezpieczono tam ponad 58 kg marihuany.

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie woj. śląskiego. Na jednej z ulic mundurowi zatrzymali kolejnego podejrzanego. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna może planować opuszczenie kraju.

Obu mężczyzn doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące posiadania oraz udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających. Na podstawie zebranego materiału dowodowego obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(fot. wideo CBŚP Lublin)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Super, brawo dla policji, więcej takich akcji powinno być, bo tałatajstwa nie brakuje. Gratulacje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!