690 680 960

Rozpoczęły się szczepienia służb mundurowych. Jako jedni z pierwszych zgłosili się komendanci (zdjęcia)

Dzisiaj rano rozpoczęły się szczepienia służb mundurowych przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności objęto nimi funkcjonariuszy policji. Po szczepieniach są już komendanci poszczególnych służb.

W czwartek o godzinie 10 w szpitalu MSWiA przy ul. Greniadierów w Lublinie zainaugurowane zostały szczepienia służb mundurowych przeciw COVID-19 w naszym regionie. Szczepionkę przyjęli komendanci policji, straży pożarnej, służby celno skarbowej oraz straży miejskiej.

Jak nam jednak wyjaśniano, szczepienia prowadzone są już od godziny 8 rano, a w pierwszej kolejności objęto nimi funkcjonariuszy policji. Gotowość przyjęcia szczepionki zadeklarowało ponad 2,5 tys. policjantów, czyli połowa lubelskiego garnizonu. Rekomendowana dla nich jest szczepionka firmy AstraZeneca.

Jak wyjaśniał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki, są to funkcjonariusze pełniący codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli naszego regionu, a tym samym są narażeni na kontakt z osobami zakażonymi. Oprócz szpitala na ul. Grenadierów, szczepienia służb mundurowych prowadzone będą w placówkach w całym regionie.

(fot. lublin112)

26 komentarzy

 1. Bo muszą. Przykaz

 2. Napohybelpisdzielcom

  Ja też zapisałem psa na szczepienie za tydzień…

 3. Wilkipedia – Szczepionka to preparat biologiczny który w założeniu imituje naturalną infekcję i prowadzi do rozwoju odporności analogicznej do tej którą uzyskuje organizm w czasie pierwszego kontaktu z prawdziwym drobnoustrojem (bakterią lub wirusem. To czy ,, szczepiona,, na COVID-19 nie jest przypadkiem terapią genową ???

 4. No tak bo komendanci za biureczkiem w ciepłym foteliku na pierwszej linii stają. Ot właśnie taka jest polsza

 5. A co z listonoszami też są służba mundurową, zakładam że mają większy kontakt z ludźmi niż policja .

 6. Zgadzam się na milion procent z gggg.
  Komendanci oczywiście na pierwszej linii. Cyrk na kółkach ten cały kraj. Wstyd i hańba.
  To wszystko musi kiedyś pier…dol….nac.

 7. Zgłasza ten z nadwagą obawia się hehe komendanci pewnie też z OSP

 8. dość POPISów

  będzie miał kto pałować opozycję

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas