Jechał fiatem ponad 140 km/h, wyprzedzał na skrzyżowaniu

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali kierowcę fiata, który poruszał się pojazdem w obszarze zabudowanym z prędkością 142 km/h. Co więcej, mężczyzna wyprzedzał pojazd na skrzyżowaniu.

W środę policjanci hrubieszowskiej drogówki w miejscowości Kolonia Mojsławice zauważyli kierującego samochodem marki Fiat Punto. Kierowca pojazdu wyprzedał inny pojazd na skrzyżowaniu.

Funkcjonariusze ruszyli za nim, aby go zatrzymać, za popełnione wykroczenie. Skontrolowali także prędkość z jaką się poruszał w obszarze zabudowanym. Okazało się, że auto miało na liczniku 142 kilometry na godzinę.

Mundurowi zatrzymali 22-letniego kierowcę fiata i ukarali go dwoma mandatami karnymi oraz 15 punktami karnymi.

(fot. Policja)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Dobry agent 1,40zł punciakiem hue hue

 2. Niemożliwe Fiaty nie rozpędzą się do takiej prędkości chyba że z przepaści

 3. Przeciętny kierowca to 15 punktów przez całe życie nie uzbiera. Przez kilkanaście lat dostałem bodajże 9 czy 10, z czego 6 za 1 kolizję.

  • o masz… a my wszyscy myśleli że ty taki nieskazitelny mistrz skoro tak pouczasz… a tu dzwon jeszcze na koncie 🙂

   • Ten „dzwon” to zaczepienie lusterkiem w dostawczaku o lusterko innego zaparkowanego równolegle dostawczaka. Tylko kilka razy zdarzyło mi się lecieć takim w życiu, a że te lusterka wystają znacznie bardziej niż w osobówce to przez moje gapiostwo jakoś tej „przeszkody” nie dostrzegłem na swojej drodze.

    No i miałem kilka (podajże 2) dzwony na rowerze na drodze rowerowej. Wywrotka z mocnym poobijaniem się obtarciami i stłuczeniami. Jednak bez interwencji policji ani pomocy medycznej. U drugiej kolizji strony obrażenia jeszcze mniejsze.

    To moje pouczanie to są zwykłe zasady ruchu drogowego, których nie wymyśliłem, lecz tylko przytaczam z ustawy.

 4. Oj powini *** zabrać prawko bo zasraniec niema pojęcia o jezdzie

 5. I co? Wzruszył się?

 6. do pierdla niekumaka asfaltowego !!!

 7. Po 200 latają

 8. Jazda z prędkością 142 km/h (czyli przekroczenie prawie trzykrotne dozwolonego limitu) w OBSZARZE ZABUDOWANYM oraz wyprzedzanie na skrzyżowaniu (skrajnie niebezpieczny manewr), a kara to mandacik i „do zobaczenia na trasie”.

  W Skandynawii za coś takiego trafiłby w kajdankach do aresztu, gdzie oczekiwałby na rozprawę, na której dostałby grzywnę w wysokości (w przeliczeniu) kilkudziesieciu tysięcy złotych, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

  Gdyby w Polsce zaczęło obowiazywać takie prawo jak np. w Norwegii (np. maksymalna liczba punktów karnych: 8, zerują się po 3 latach), to w ciągu tygodnia 70% polskich kierowców jeździłoby autem tylko jako pasażerowie.

  • Jak żyć w takim nieludzkim miejscu? Obszary gdzie mieszkają ludzie (czyli obszary zabudowane, głównie miasta) to mają być jak tory wyścigowe, a każdy tam mieszkający ma się bać zbliżyć do jezdni, bo tam jest niebezpiecznie.

  • Musisz nie mieć samochodu, ani prawa jazdy skoro tak piszesz. W Polsce jest za dużo znaków przy drodze i dlatego kierowcom się mylą obszary zabudowane z autostradami.

 9. punciak – golf dla ubogich
  ale jak widać, punciakiem tys mozno

  • „punciak – golf dla ubogich”

   Od kiedy to auto z segmentu B ma być tańszym zamiennikiem auta z segmentu C? Jeśli już, to Punto mogłoby być zamiennikiem VW Polo, ale nie Golfa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS