Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 na UMCS

Dzisiaj rozpoczęło się szczepienie przeciwko COVID-19 organizowane na UMCS. W dniach 19-20 czerwca będą podawane szczepionki studentom, pracownikom oraz osobom współpracującym z uczelnią, w ramach zakładowego punktu szczepień.

Akcja szczepień na UMCS prowadzona jest w obiekcie Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Langiewicza 22. Pracownicy uczelni, studenci i doktoranci, a także osoby współpracujące z UMCS (zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), które wypełniły formularz zgłoszeniowy dotyczący udziału w akcji szczepienia, na wskazany numer kontaktowy oraz adres e-mail otrzymały już szczegółowe informacje o dacie i godzinie podania pierwszej dawki szczepionki.

Wniosek złożony przez UMCS do Narodowej Agencji Rezerw Rządowych uwzględniał utworzenie zakładowego punktu szczepień dla 1550 chętnych. Na uwagę zasługuje fakt, że znaczną część osób spośród tak licznego grona stanowią studenci pochodzący z Ukrainy oraz Białorusi.

– Informujemy, że studenci mieszkający poza Lublinem i planujący zaszczepić się w zakładowym punkcie szczepień, mają możliwość skorzystania z odpłatnego noclegu w wybranych domach studenckich UMCS, w ramach dostępnego limitu miejsc. W celu rezerwacji miejsca należy skontaktować się z administracją danego domu studenckiego. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami potwierdzamy również, że osoby zainteresowane szczepieniem przeciwko COVID-19, w ramach zakładowego punktu szczepień na UMCS, otrzymają szczepionkę mRNA firmy Pfizer/BioNTech – przekazała Aneta Adamska rzecznik prasowy UMCS.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w kwestii organizacji zakładowego punktu szczepień współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Lublinie mieszczącym się przy al. Kraśnickiej. W przeprowadzeniu akcji szczepień UMCS będzie wspierać także Legia Akademicka.

(fot. UMCS)

22 komentarze

 1. Niezaszczepiony pasożyt szczepionkowy

  Dzisiaj szczepiłem dwa przewody i zrobiłem zwarcie i wywalił korki .

 2. Chojraki internetowe,zobaczymy jak pod tlenem będziesz sapał,wtedy pogadamy czy warto było słuchać .

  • ty pewnie kartofel kanapowy i ledwo sapiesz bez covida…
   ale już po „szczepieniu” nabyłeś poziom nieśmiertelności level hard…. więc nic ci nie grozi… aaaaaaaaaaaaahahhahahhaha

  • Jaki jest poziom przeciwciał? Nikt prawie tego nie bada. Czy szczepionka czy nie, ważna jest ilość przeciwciał.

Wiadomości z info112