Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczęły się Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. Bierze w nich udział blisko 200 strażaków (zdjęcia)

W Puławach podziwiać dziś można było rywalizację strażaków w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. Drugi etap zawodów zaplanowano na piątek 10 czerwca w Kraśniku.

We wtorek w Puławach rozpoczęły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. Do rywalizacji przystąpiło 195 zawodników z komend straży pożarnej z całego regionu. Na terenie zielonym przed siedzibą puławskich strażaków mieli oni z zadanie pokonać w jak najkrótszym czasie pożarniczy tor przeszkód – 100m z przeszkodami.

Na trasie biegu znajdowała się m.in ściana, którą należało przeskoczyć, równoważnia, a także jednym z zadań było podpięcie węża do rozdzielacza.

Kolejną z konkurencji, w której wzięło udział 43 zawodników, było wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro. W tym przypadku strażacy na sygnał startu musieli razem z drabiną przebiec 32-metrowy dystans, następnie zawieszając drabinę kolejno na I, II i III piętro wejść na wysokość 10,85 m.

(fot. KP PSP Puławy, KW PSP Lublin)

6 komentarzy

  1. Czy ten pan na zdj nr 8 i 10 z bagażem doświadczeń w okolicach pasa także brał udział w pokonywaniu przeszkód? Czy stopień i posada biurowa zwalniają z dbania o kondycję fizyczną? Żeby nie było to pytanie ogólne do wszystkich mundurowych, którzy służą poza podziałem bojowym?

  2. W godzinach pracy Panowie się bawią za pieniądze podatników 🙁 oni pójdą na emeryturę po 15 latach tzw służby a NORMALNY PODATNIK będzie tyrał do 67 roku życia aby dobrze się żyło „bykom” z budżetówki którzy będą brać „emeryturę” w wieku 45 lat

    • trzeba bylo sie uczyc na strazaka

    • kierowca bombowca

      Po pierwsze to nie 15 , a 25 lat ma teraz strażak do emerytury , a po drugie jak ktoś wyżej napisał , trzeba było wstąpić e szeregi tej formacji spróbować tego chleba i teraz nie biadolić przed monitorem.

  3. Ten żółty uniform to ktoś nieźle niedowidzący zaakceptował… Tyle eleganckich kolorów na świecie a tu musztarda….