690 680 960

Rozpoczęła się rekrutacja do szpitala tymczasowego w Lublinie. Poszukiwani lekarze i personel pielęgniarski

W związku z utworzeniem na terenie Targów Lublin tymczasowego szpitala dla osób z infekcją COVID-19, rozpoczęła się rekrutacjach osób do pracy. Poszukiwane są osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w podmiotach leczniczych.

W związku z rozwojem epidemii choroby wywołanej wirusem SARS–CoV–2, zaistniała konieczność podjęcia na terenie całego kraju działań ukierunkowanych na tworzenie szpitali tymczasowych. W Lublinie powstaje on na terenie Targów Lublin. Docelowo znajdzie się w nim 480 łóżek, w tym część będą to łóżka respiratorowe.

Obecnie w wielu placówkach opieki zdrowotnej występują niedobory łóżek oraz kadry medycznej. Rosnąca liczba chorych w powiązaniu z czasowym wyłączeniem z pracy personelu medycznego, spowodowanym chorobami, izolacją lub kwarantanną, prowadzi do trudnej sytuacji w zakresie opieki nad pacjentami.

Wojewoda lubelski pilnie poszukuje osób gotowych do podjęcia pracy w organizowanym w Lublinie szpitalu tymczasowym dla pacjentów chorych na COVID-19, przede wszystkim z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w podmiotach leczniczych systemu ochrony zdrowia.

W szczególności poszukuje się następujących lekarzy specjalistów lub lekarzy kończących szkolenie specjalistyczne w zakresie:

 • anestezjologii i intensywnej terapii,
 • chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii,
 • medycyny ratunkowej,
 • wszystkich dziedzin chirurgicznych – szczególnie pożądani są lekarze chirurdzy posiadający podstawowe umiejętności obsługi respiratora,
 • neonatologii posiadający umiejętności obsługi respiratora,
 • neurologii,
 • medycyny rodzinnej.

Ponadto poszukuje się personelu pielęgniarskiego celem udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu:

 • anestezjologii i intensywnej opieki medycznej,
 • chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii,
 • chirurgii,
 • neurologii,
 • medycyny ratunkowej.

Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji oraz zakresu umiejętności deklarowanej po przyjęciu do pracy.

Zgłoszenia osób chętnych, a także pytania:
[email protected]
(81) 307 96 90 w godzinach 7.30–15.30

(fot. pixabay.com)

43 komentarze

 1. Do zwalczania jakiej pandemi? Sam naczelnik Polski, którego wypowiedź była umieszczona na tym portalu jako wiadomości z regionu nawoływał ludzi do wyjścia na ulicę i obrony kościołów.

 2. Polowanie na jelenia czas start.

 3. Widze ze co niektórzy nadal bujają w oblokach ….jakie tomografie ,jakie RTG ? to bedą zwykłe umieralnie .Zadna wieksza wiedza medyczna pracującym tam ludziom nie bedzie potrzebna a rozpoznać ze ktoś się udusił i nie oddycha kazdy potrafi .Osoby które obecnie mają szczeście i jakimś cudem trafiają do szpitali z cięzkimi objawami covid 19 i mają dużą nadwagę i tzw. choroby towarzyszące jak cukrzyca ,choroby płuc czy serca ,w zdecydowanej wiekszosci przypadków , raczej z tamtad o własnych siłach już nie wyjdą ,taka jest smutna prawda i lepiej się z tym pogodzić i na to nastawić niż wierzyć w cuda .Sanepid z racji zbyt dużej ilosci zakazonych już przestał ogarniać kwarantanny i zalecenia ,laboratoria nie są w stanie przetestować wszystkich wymazów z testów ….dalej nie ma co wyliczac ,pozostaje tylko liczyć na odporność własnego organizmu a nie na pomoc medyczną ,bo ta jak już nam bedzie potrzebna ,to mozemy liczyć co najwyżej na ereceptę od rodzinnego a nie na łózko z respiratorem

 4. ja bym za karę tych PISurów tam zatrudnił za tą rozpierduchę w tym kraju , nie było dotąd takich co by tak rozwalli jedność w narodzie , przemówienia jak zapowiedź stanu wojennego przez Jaruzelskiego normalnie wysłać ich w kosmos niech tam nawracają …..

 5. Pionki globalistow marksistów

  Plandemia postępuję. Teraz zrobią nam większy teatr.

  A jednocześnie dzielą i szczują nas na siebie…. ludzie myślcie, co się dzieje. Tu nie ma przypadku….

  • Tak, tak to wszystko teatr. Do tego stopnia, że 42. tygodnia roku śmiertelność była o 25% wyższa, niż średnia 10-letnia. I trochę dziwne, że z nadmiarowych 2600 zgonów z tego okresu, jedynie niecałe 600 raportowano jako covid.

 6. znajomy mario, kropki i ich mentor jandrzej od wuefu najgłośniej na lekcji krzyczeli „j***ć maseczki!”, może udowodnią jako salowe?

 7. Proponuję aby Sprawka (zapewniający, że w szpitalach łózek nie zabraknie), Czarnek (który tak uwielbia pchać się do szpitali) i inni miłościwie nam panujący posłali tam do pracy swoje rodziny… Ot taki przerzut z rad nadzorczych do szpitala polowego.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas