Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpalając w piecu sięgnął po benzynę. Dwie osoby w szpitalu, z domu nic nie zostało (zdjęcia)

Właściciel domu chciał rozpalić w piecu. Aby ułatwić sobie to zadanie sięgnął po pojemnik z benzyną. Po chwili cały budynek stanął w płomieniach.

Ustalone zostały przyczyny pożaru budynku mieszkalnego, jaki miał miejsce w sobotę w miejscowości Bełcząc w powiecie radzyńskim. Jak już informowaliśmy, drewniany dom stanął w płomieniach około godziny 11. W środku znajdowały się dwie osoby. Mężczyźni zdołali jednak ewakuować się przed przyjazdem służb ratunkowych.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG Radzyń Podlaski, OSP KSRG Czemierniki, OSP Bełcząc, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Akcja gaśnicza trwała ponad dwie godziny. Budynek spłonął jednak doszczętnie.

Technicy przeprowadzili czynności i okazało się, że 57-letni właściciel domu chciał rozpalić w piecu. Aby ułatwić sobie to zadanie sięgnął po pojemnik z benzyną. Dolał jej do paleniska a kiedy po chwili zapalił ogień, opary łatwopalnej substancji wybuchły raniąc zarówno jego, jak też znajdującego się obok 38-latka. Po chwili zaczął też palić się budynek. Obaj mężczyźni z oparzeniami ciała trafili do szpitala.

Rozpalając w piecu sięgnął po benzynę. Dwie osoby w szpitalu, z domu nic nie zostało (zdjęcia)

fot. policja

16 komentarzy

  1. On chyba wszystko polał tą benzyną prócz pieca.

  2. Trzeba przyznać, że skutecznie rozpalił. Ma talent w rękach.

  3. Przypomniał sobie piosenkę Prodigy – Firestarter… no i poszło… z głośnika.

  4. Legancko.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112