690 680 960

Rozbudowuje się Rynek w Elizówce. Przybędzie nowa hala oraz elektrownia słoneczna

Kolejna hala handlowa, do tego przebudowa kotłowni gazowej, nowe zbiorniki na deszczówkę a także największa w Polsce elektrownia fotowoltaiczna zlokalizowana na dachu. To wszystko jeszcze w tym roku pojawi się na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce.

Od kilku miesięcy na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce trwają prace budowlane. Powstaje tam nowa hala handlowa oraz zbiorniki wody deszczowej. Decyzję o budowie kolejnej hali podjęto pod koniec września 2011 roku. Chodziło o zapewnienie najemcom lepszych warunków a także udostępnienie powierzchni nowym klientom. – Potrzeba dalszej rozbudowy Rynku wynikała m.in. z faktu, iż dotychczasowi najemcy Spółki rozwijają się i zgłaszają chęć wynajęcia większej ilości powierzchni na terenie Rynku Elizówka. Zgłaszają się również nowi klienci, którzy chcieliby wynająć powierzchnię na terenie Rynku Elizówka i rozpocząć swoją działalność w tym miejscu–wyjaśnia Ryszard Nowak, Prezes Zarządu LRH S.A.

Prace budowlane rozpoczęły się na początku sierpnia 2014 r. i pod koniec marca mają się zakończyć. Powierzchnia nowej hali handlowej „K” to ok. 4000 m2. Hala posiadać będzie 13 boksów handlowo-magazynowych, o powierzchni ok. 288 m2 każdy. Boksy będą wyposażone w zaplecze biurowo – sanitarne oraz zautomatyzowane rolety rozładunkowe. Z kolei wokół hali, dla zapewnienia sprawnych dostaw oraz wygodnego odbioru towaru, przewidziano szeroki plac manewrowy. Szacowany koszt całej inwestycji wynosi około 10 mln zł i będzie ona sfinansowana w całości ze środków własnych Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A.

Jednak po zakończeniu budowy hali, planowana jest jeszcze jedna ważna inwestycja. Mianowicie na dachu nowego budynku ma powstać elektrownia fotowoltaiczna. Powstał już projekt, który zakłada zamontowanie 714 paneli monokrystalicznych o mocy 280 W. Elektrownia po uruchomieniu ma mieć moc 200 kW. Na marzec zapowiedziano już ogłoszenie przetargu na wykonanie inwestycji. Gdy elektrownia powstanie, będzie ona największym tego typu obiektem w Polsce, który zlokalizowany jest na dachu. Obecnie powierzchnia handlowa w halach na terenie Rynku Elizówka jest wynajęta w blisko 100%.

OBEJRZYJ PANORAMĘ LUBELSKIEGO RYNKU HURTOWEGO W ELIZÓWCE – KLIKNIJ W OBRAZEK PONIŻEJ

(fot. lublin112)
2015-02-16 20:06:31

4 komentarze

 1. Obecnie powierzchnia handlowa w halach na terenie Rynku Elizówka jest wynajęta w blisko 100%.

  Ale kłamstwa.. Ten rynek upada, mniej niż 60% boksów jest wynajętych.

  • ale może dofinansowanie mają z UE, czyli z pieniędzy Podatników, więc sie buduje naszym kosztem…

 2. Jesli najemca powierzchni biurowych ARiMR zmieni lokalizacje to w 2 lata po tym rynek upadnie. Jesli ARiMR zostanie to nadal będą pracować w pseudo pomieszczeniach biurowych… Prezes gieldy cos wymyśli..

 3. Proszę nie pisać głupot, że ARiMR jako najemca niewielkiej powierzchni utrzymuje opłatą z tyt. najmu cały Rynek Elizówka. To jakieś nieporozumienie. Na przyszłą inwestycję też ma zabezpieczenie finansowe własne więc jest finansowo całkiem nieźle.

Kursy walut

 • USD 4.4351zł -0.91%
 • GBP 5.4317zł -0.31%
 • EUR 4.6821zł -0.33%
 • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy