Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rozbieżność wskazań drogomierza wynosiła ponad 90 tys. kilometrów

Podczas kontroli drogowej osobowego opla policjanci ujawnili sporą niezgodność wskazań licznika w pojeździe. Trwa ustalanie, gdzie „podziało się” ponad 90 tys. kilometrów.

Opolscy policjanci w miejscowości Zagłoba zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którym kierowała 32-latka z gminy Wilków. W czasie sprawdzania stanu licznika pojazdu policjanci stwierdzili, że jego stan w znaczący sposób odbiega od tego, który znajdował się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Różnica wskazań drogomierza wynosiła ponad 90 tysięcy kilometrów. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci będą wyjaśniać przyczyny rozbieżności wskazania drogomierza i wartości ustalonej w systemie.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to wykonawcy i zleceniodawcy. Dodatkowo, mandat do 3000 złotych dostaniemy gdy wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. Po co tworzyć prawo z taką granicą kary, jeżeli nigdy w całej historii (także jej przyszłej) Świata nikt nigdy tyle nie dostanie. A nawet gdyby ktoś dostał, te 5 lat, to wykonanie kary będzie zawieszone.

  2. Chory kraj. Za zabójstwo chyba w Zamościu dwóch kolesi dostało po 6 lat, za cofnięcie licznika 5 lat.

    • Za cofanie licznika kara jest ok lub nawet trochę za niska – wszy trzeba eliminować ze społeczeństwa a za zabójstwo powinno być dożywocie ciężkich prac bez możliwości skrócenia.

  3. Dziwne mają te zagadki kto cofnął licznik… Zapewne auto handel który sprowadził auto, przecież dziewczyna sama w swoim aucie nie cofnęła, bo niby po co?

  4. To się zagalopował źiebro -jemu dać władzę bez nadzoru(Jarosława) to by nas wszystkich pozamykał , pytam kto pójdzie siedzieć za repiratory, maseczki, wybory kopertowe i inne przekręty

    • No jak to kto? Kidawa razem ze Schetyną i Budką za fikcyjną kandydatkę na prezydenta na którą przytulili 8 milionów.