690 680 960

Rowerzystka wyprzedzała ciągnik, zderzyła się z samochodem osobowym

W czwartek w miejscowości Ciechanki rowerzystka zderzyła się z osobowym renaultem. Kobieta przebywa w szpitalu.

Do wypadku doszło po godz. 16. w miejscowości Ciechanki w gm. Puchaczów. Z samochodem osobowym zderzyła się tam rowerzystka. Jak ustalili funkcjonariusze łęczyńskiej drogówki, oba pojazdy jechały z przeciwnych kierunków jazdy. Kierująca rowerem kobieta, rozpoczęła manewr wyprzedzania, znajdującego się przed nią ciągnika który wykonywał prace przy czyszczeniu drogi. Jednak nie upewniła się, czy może bezpiecznie wykonać ten manewr, w wyniku czego zderzyła się z jadącym z naprzeciwka renault.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Rowerzystka w wieku 68 lat została przetransportowana do szpitala w Łęcznej. Jak informują lekarze doznała ogólnych obrażeń ciała i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zarówno kobieta jak i 59-latek kierujący samochodem osobowym byli trzeźwi. Zdarzenie miało miejsce na terenie niezabudowanym, w miejscu nieoświetlonym. Kobieta miała na sobie kamizelkę odblaskową jednak jednoślad, którym się poruszała pozbawiony był oświetlenia.

(fot. KPP Łęczna)
2014-11-29 16:33:33

4 komentarze

 1. Babka Szeptucha Konfesjonałowa

  …jednoślad, którym się poruszała pozbawiony był nie tylko oświetlenia, ale i rozumnej kierującej – no i dobrze, teraz na własnej skórze przekona się jak działa polska służba zdrowia.

 2. niedorzecznik obywatelski

  Kierowcy, obojętnie czym jedziecie – nie wyprzedzajcie na trzeciego. Może być za wąsko jak w powyższym przypadku – wypadku.

 3. czytaj uważnie, jak wyprzedzanie na trzeciego, skoro jechali z przeciwnych kierunków?…

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas