Rowerzystka przejeżdżała przez przejście dla pieszych, potrąciła ją toyota

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, jaki miał miejsce dzisiaj rano na lubelskim Kośminku. Ranna została rowerzystka.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 7 na ul. Długiej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Krańcową i Dywizjonu 303 samochód osobowy potrącił rowerzystkę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca rowerem kobieta jechała od strony Drogi Męczenników Majdanka w kierunku ul. Kunickiego. Przejeżdżając przez przejście dla pieszych, została potrącona przez toyotę, której kierowca poruszał się od strony ul. Kunickiego i skręcał w prawo, w kierunku Głuska.

Rowerzystkę przetransportowana do szpitala. Jak nas poinformowano, 26-letnia kobieta doznała urazu głowy i kręgosłupa. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie było większych utrudnień w ruchu.

34508527_1811457585581924_7588840361695379456_n

2018-06-06 08:56:22
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

40 komentarzy

  1. Skoro rowerzyści są” pełnoprawnym” uczestnikami ruchu to też powinni posiadać OC i płacić podatek drogowy na utrzymanie infrastruktury.

    • masz rację, jeśli jakiś oszalały rowerzysta rozwali mi samochód to bardzo życzyłabym sobie by miał ubezpieczenie albo płacił za szkody

  2. a nie mówiłam trzeba myśleć drodzy rowerzyści bo myślenie nie boli a bliskie spotkanie z samochodem-tak.
    wcale mi jej nie żal i mam nadzieję, że w końcu rowerzyści będą mieli NAKAZ poruszania się WYŁĄCZNIE po ścieżkach rowerowych, nie po chodnikach by trzeba było przed nimi uciekać żeby nikogo nie stratowali i nie po jezdniach bo nie znając przepisów rd stwarzają zagrożenie i/lub ich wybryki są dla kierowców wyjątkowo upierdliwe!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu