Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzysta wyjechał przed volkswagena. Został potrącony i trafił do szpitala

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez rowerzystę było przyczyną wypadku, jaki miał miejsce wczoraj w Rykach. 66-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 14 na ul. Słowackiego w Rykach. Samochód osobowy potrącił tam rowerzystę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, do wypadku przyczynił się rowerzysta. 66-letni mieszkaniec gminy Ryki poruszając się jednośladem, wjechał na drogę główną wymuszając pierwszeństwo przejazdu poruszającemu się nią volkswagenowi. W wyniku tego kierowca auta potrącił rowerzystę.

Badanie alkomatem wykazało, że zarówno cyklista jak też kierowca volkswagena byli trzeźwi. 66-latek z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności zdarzenia.

101

(fot. policja)
2018-08-17 15:39:58

3 komentarze

  1. Zastanawiające jest to, że volkswagen i rower znajdują się po lewej stronie ulicy przed skrzyżowaniem, czyżby osobowy przed tym skrzyżowaniem wyprzedzał i nie widział rowerzysty?. Po co ustalać ,,dokładne okoliczności zdarzenia” skoro jak byk jest napisane, że to wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez rowerzystę jest przyczyną wypadku. Czyżby jakieś matactwo?

  2. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja – dobrze, że przymuła nie trzeba było wycinać z roweru bo zanim dojechałaby dzielna straż, to trzeba by wzywać grabarza.

    • Zapomniałem dodać formułki dla ciekawych co ja napisałbym jakby tak ktoś z mojej rodziny…
      W mojej rodzinie przymułów jakoś dobry Bóg zaoszczędził w dawaniu, ale jakby sie taki trafił mimo woli bożej, to napisałbym znacznie dosadniej.
      Nawet ryzykując, że cenzor 112 zemdleje.

Z kraju