Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzysta pod działaniem alkoholu wjechał przed ciężarówkę. Zobacz moment wypadku (wideo)

Wczoraj na drodze krajowej nr 19 doszło do groźnego wypadku z udziałem rowerzysty. Poszkodowany cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się okazało w chwili zdarzenia był pod działaniem alkoholu. Moment zderzenia obu pojazdów zarejestrowała kamerka znajdująca się w ciężarówce.

Do wypadku doszło w sobotę przed godziną 15.00 w miejscowości Biała w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu ciężarówki z rowerzystą na drodze krajowej nr 19. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski jadący rowerem doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. Mężczyzna włączył się do ruchu z drogi podporządkowanej na drodze krajowej nr 19, a następnie najprawdopodobniej chciał skręć w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. W ten sposób wjechał przed maskę jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego marki DAF – relacjonuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Za kierownicą ciężarówki siedział 55-latek z powiatu hrubieszowskiego. W wyniku zderzenia mężczyzna kierujący rowerem doznał obrażeń ciała i zespół ratownictwa medycznego przewiózł go do szpitala. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane za pomocą kamerki umieszczonej w kabinie ciężarówki.

– Kierujący DAF-em był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem, natomiast w organizmie 53-latka w trakcie wykonywanych badań laboratoryjnych w szpitalu stwierdzono alkohol. W związku z zaistniałą sytuacją od cyklisty została pobrana krew do badań w celu ustalenia dokładnej zawartości alkoholu w organizmie – wyjaśnia podkomisarz Piotr Mucha.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Publikują również, ku przestrodze, nagranie momentu zderzenia obu pojazdów.

 

Rowerzysta pod działaniem alkoholu wjechał przed ciężarówkę. Zobacz moment wypadku (wideo)

fot. Policja Radzyń Podlaski

 

Rowerzysta pod działaniem alkoholu wjechał przed ciężarówkę. Zobacz moment wypadku (wideo)

fot. Policja Radzyń Podlaski

31 komentarzy

Dodaj komentarz

Z kraju