690 680 960

Rowerzysta gwałtownie skręcił w lewo, został potrącony przez wyprzedzającego go opla. Mężczyzna zmarł w szpitalu (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Rozłopy doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje rowerzysta potrącony przez opla.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 13 w miejscowości Rozłopy w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzysty na drodze wojewódzkiej nr 848.

Funkcjonariusze na podstawie relacji uczestników i świadków oraz zabezpieczonych śladów wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Z ich ustaleń wynika, że jadący od strony Szczebrzeszyna 71-letni rowerzysta z gminy Sułów gwałtownie skręcił w lewo, wprost przed jadący w tym samym kierunku samochód marki Opel. Kierujący pojazdem w tym czasie wykonywał manewr jego wyprzedzania. W następstwie rowerzysta uderzył w przednią szybę opla, a następnie upadł na jezdnię.

Rowerzysta doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Niestety, pomimo udzielonej mu pomocy medycznej 71-latek zmarł. Kierujący oplem 69-letni mieszkaniec gminy Sułów był trzeźwy. Policyjne postępowanie wyjaśni wszystkie okoliczności i dokładny przebieg tego tragicznego zdarzenia drogowego.

(fot. Policja Zamość)

21 komentarzy

  1. No niestety ale rowerzyści tak wyjeżdżają do skrętu w lewo. Nie mają lusterek, rękę to co dziesiąty wystawi, a nawet jak wystawi, to nie przed manewrem, tylko już w jego trakcie, więc w zasadzie to mógł sobie darować. A kierowca ma być jasnowidzem, że on skręca.

  2. Zerknij na zdjęcia, nie ma tam skrętu w lewo
    Inaczej (mam nadzieję) kierowca by nie wyprzedzał w takim miejscu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel