Rowerzyści i rolkarze łączą siły. Wieczorem przejadą przez Lublin

Zgodnie z tradycją, w ostatni piątek każdego miesiąca lubelscy cykliści spotkają się oraz wspólnie przejadą przez miasto. Dołączą do nich rolkarze z grupy Nightskating Lublin

W piątkowy wieczór odbędzie się kolejna w tym roku Lubelska Masa Krytyczna. Jest to wspólny, spontaniczny przejazd rowerowy ulicami miasta, mający na celu spotkanie lubelskich rowerzystów, pokazanie ich obecności w przestrzeni publicznej i zwrócenie uwagi na ich problemy. Przejazd ma także pokazać, że rower może być doskonałą alternatywą w poruszaniu się po mieście, pozwalającą na uniknięcie korków i problemów z parkowaniem

Uczestnicy zbiorą się o godz. 18 na Placu Litewskim, następnie z tradycyjnym kwadransem opóźnienia wyruszą na wspólny przejazd przez miasto. Tym razem, w związku ze zbliżającym się referendum w sprawie przyszłości Górek Czechowskich i propozycji zmiany planu zagospodarowania dla tego terenu, będzie to Referendalna Masa Krytyczna.

Trasa będzie liczyła 12 kilometrów i zaplanowano ją, jak wyjaśniają organizatorzy, ulicami dookoła enklawy zieleni jaką są Górki Czechowskie. Uczestnicy zakończą swój przejazd około godz. 20. przed Ratuszem. Co więcej, do rowerzystów dołączą rolkarze z grupy Nightskating .

(fot. LublinRowerem.pl)

Zobacz również

28 komentarzy

  1. Banda niedouczonych, sfrustrowanych i bez pomysłu na życie, próbująca narzucić i utrudniać innym życie, przekonana w swojej głupiej mądrości. STOP wariatom na rowerach !!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie