Rowerem w poszukiwaniu lokalnych przysmaków. Są jeszcze wolne miejsca

W najbliższy weekend szykuje się gratka dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Jeżeli jeszcze połączyć to z wyjątkowym smakiem unikalnych lokalnych przysmaków, to takiej okazji nie wolno przepuścić.

W najbliższy piątek w Nałęczowie rozpoczyna się „Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny”. Każdy chętny może w nim wziąć udział, gdyż jeszcze przyjmowane są ostatnie zapisy. Impreza będzie polegała na przemierzaniu szlaków rowerowych w okolicach Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław, na których to będą zorganizowane miejsca, gdzie uczestnicy będą mieli do dyspozycji produkty lokalne oraz rękodzieło wykonane przez tamtejszych artystów. Każdy będzie mógł się zatrzymać oraz degustować przysmaki z których słyną te okolice, a są one niespotykane w innych miejscach naszego regionu.

Wśród nich przetwory z płatków i owoców róży, kazimierski bajgiel, placuszki z miodem z mniszka z okolicznych łąk, syropy z kwiatów bzu i jaśminu, pasztet z lędźwianu, barszcz z wiśni, pierogi z bobem, soki i musy z malin albo miętus gryczany. Na szlakach będzie to 17 miejsc, jeżeli rowerzyści odwiedzą z nich co najmniej 10, wezmą udział w losowaniu specjalnych nagród jakimi są zestawy z produktami lokalnymi. Tymi miejscami są restauracje, pensjonaty, izby tradycji, rodzinne przetwórnie oraz Izby Produktów Lokalnych. Oprócz kosztowania przysmaków, zorganizowano również spotkania się z wytwórcami a także specjalne prezentacje lub warsztaty z udziałem samych rowerzystów.

Będzie to pierwsza tego typu impreza w kraju. -To nie tylko Rajd, ale to także Raj dla turystów. Nie słyszałem, aby kiedykolwiek w Polsce ktoś organizował taką imprezę rowerową. Ten rajd to nie tylko smaki, ale także piękne widoki ze skarp nad Wisłą, w dolinie Bystrej i Wieprza. Chcemy, aby poprzez nasze działania produkty lokalne, które stanowią istotny element tradycji i kultury naszego regionu stały się także ważnym czynnikiem rozwoju turystyki i gospodarki na tym terenie” – wyjaśnia Sławomir Łowczak, członek LGD „Zielony Pierścień”, która to jest jednym z organizatorów rajdu. Udział w nim jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmowane są do środy 6 sierpnia do godz. 13.00. Wystarczy wysłać zgłoszenia na adres mailowy: [email protected]

(fot. lublin112)
2014-08-04 19:17:48

2 komentarze

 1. szkoda ze w piątek niestety w pracy musze spedzić
  nastepnym razem może lepiej się zastanowić nad sobotą??
  wakacje wakacjami ale ktoś musi pracować a żeby ktoś mógł nie pracować 😉

 2. Wyraźnie jest napisane, że zaczyna się, a nie odbędzie!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie