690 680 960

Rolnicy zawiesili blokowanie dróg. Szykują jednak kolejne formy protestu

Było sześć blokad, nie ma żadnej. Pomimo braku porozumienia rolników z rządem, zawiesili oni blokowanie dróg. Jednak szykują inne formy protestu.

Od dzisiaj od godziny 16., kiedy to grupa rolników zeszłą z ostatniej w naszym regionie blokowanej drogi, nigdzie nie występują już utrudnienia w ruchu spowodowane rolniczymi protestami. Tak ma być przez następnych kilka dni, gdyż jak na razie rolnicy nie zamierzają utrudniać życia kierowcom. Jednak jak twierdzą, szykowane są kolejne formy protestu, który może być bardziej dokuczliwy niż obecny. Jakie, obecnie rolnicy nie chcą jeszcze zdradzać.

Radzyń Podlaski, Międzyrzec Podlaski, Krynice, Zaniówka, Jabłoń i Parczew – to w tych miejscowościach przez ostatnie dni protestowali rolnicy ustawiając na drogach ciągniki. Zablokowane przez to zostały drogi krajowe nr 2, 17, 19 i 64 a także kilka wojewódzkich. Jednak pomimo wielu dni protestu, wszystko przebiegało w pokojowej atmosferze i nigdzie nie doszło do zakłócenia porządku.

Jako pierwsza została zlikwidowana blokada krajowej dwójki na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Z kolei najdłużej, gdyż aż do piątku do godziny 16. rolnicy blokowali przejazd drogą wojewódzką nr 815 w Parczewie. Teraz jak twierdzą protestujący, przyszedł czas na trochę odpoczynku, gdyż w większości miejsc blokady trwały dzień i noc. _chodzi przede wszystkim o nabranie sił, gdyż na następny tydzień planujemy kolejny wyjazd do Warszawy. Tam protest ma się odbyć w znacznie większej formie niż ostatni – usłyszeliśmy od jednego z rolników.

(fot. lublin112)
2015-02-13 21:08:51

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas