Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy kontynuują protest na krajowej 2. Warto omijać Woroniec

Dotychczasowe działania hodowców trzody chlewnej z powiatu bialskiego nie przyniosły rezultatu, rolnicy postanowili więc w dalszym ciągu kontynuować swój protest. Dzisiaj ponownie zablokowali drogę krajową nr 2.

W czwartek o godzinie 9:00 rolnicy ponownie zablokowali drogę krajową numer 2 Biała Podlaska – Międzyrzec Podlaski w miejscowości Woroniec. Kilkudziesięciu hodowców trzody chlewnej spaceruje po przejściu dla pieszych blokując w ten sposób ruch. Rolnicy protestują przeciwko bezczynności rządu w sprawie interwencyjnego skupu trzody chlewnej z terenu zagrożonego wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń. Tym razem protest ma być znacznie dłuższy niż poprzedni i potrwa 10 dni. Co 20 – 30 minut pojazdem pojazdy mają być przepuszczane.

Protest rolników rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, najpierw jeździli oni krajową dwójką pomiędzy Białą Podlaską a Międzyrzecem Podlaskim skutecznie spowalniające ruch. W ubiegły czwartek na 5 dni wyszli na drogę w miejscowości Woroniec. W tym tygodniu udali się z pikietą do Warszawy jednak to także nie przyniosło spodziewanego skutku. Stąd decyzja o kontynuacji protestu, którego powodem jest nierozwiązany problem dotyczący interwencyjnego skupu tuczników.

– Jak do tej pory słyszymy same obietnice, każdy dużo mówi, jednak wciąż nie ma konkretów ani też nikt się nie wywiązuje z tego co nam obiecują – tłumaczył nam w ubiegłym tygodniu jeden z rolników z gminy Leśna Podlaska. Świnie skupuje tylko jeden zakład, który nie jest w stanie przyjąć na czas wszystkich świń z tego terenu. Jak nas poinformowano, protest będzie rozpoczynał się każdego dnia o godzinie 9.00 a kończył w godzinach popołudniowych.

2016-10-13 11:04:22
(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

  1. Szlachetny człowiek wymaga od siebie -prostak od innych.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo