690 680 960

Rój pszczół na lubelskim osiedlu. Zostały zabrane przez pszczelarza (zdjęcia)

Nasi czytelnicy byli dzisiaj świadkami akcji strażaków i pszczelarza, jaka miała miejsce na Czechowie. Jedno z drzew obsiadł rój pszczół.

W niedzielę 26 maja mieszkańcy ul. Paderewskiego na lubelskim Czechowie zauważyli rój pszczół, który znajdował się na rosnącej w pobliżu bloku jarzębinie. Na miejscu interweniowała straż pożarna. Owady zostały usunięte przez pszczelarza i wywiezione poza miasto. W ubiegłym miesiącu podobna akcja miała miejsce w centrum miasta. Wtedy pszczoły upatrzyły sobie jedno z drzew na placu Litewskim.

(fot. nadesłane)

15 komentarzy

 1. Psik, psik muchozolem

  Żeś się Pan, Panie Mareczku nie bał, wjechać tak wysoko …
  Miło zobaczyć w akcji, Gratulacje !!!

 2. Pytam bo nie wiem: co by komu przeszkadzało, gdyby sobie tam założyły gniazdo?

  • Np. Misio rewor nie miałby miodku , zagrożenie zdrowia i życia przez pokąsanie np. dzieci na pobliskim placu zabaw itd. A gniazdo to mogą zakładać ewentualnie ptaki.

   • Czy pszczoły rzeczywiście są takie zjadliwe, że latają i kąsają przechodniów? Pytam, bo nie wiem. Osy czy szerszenie, to wiem, ale pszczoły? W takim razie dlaczego dozwolone jest zakładanie pasiek w miastach, np. przy kościołach?

    PS. Oczywiście, że pszczoły zakładają gniazda, a wg ciebie co zakładają? Ule? Pasieki? A może barcie?

    • Tak latają kąsają jak wyczują zagrożenie będą chronić swojej królowej jak wiesz co to? a Co do pasiek wkładasz tam swoją głowę lub inną część ciała? Polecam taki film edukacyjny co Ci wszystko wyjaśni tytuł Miś Puchatek

 3. Wysoko???? To jarzebina wiec bez przesady… poza tym komus te pszczoly sie „wyroily” i ma strate calego ula…

  • Może Idioto tam mieszkają ludzie, chodzą dzieci itd itp, a pszczoły taż żądlą!

 4. To teraz pytanie czy PSP (straż) może przyjeżdżać do pszczoł? W tamtym tygodniu pszczoły weszły mi do komina wentylacyjnego w domu i po telefonie do PSP okazało się że już nie mogą przyjeżdżać do takich przypadków bo zmianily się przepisy. Firma usuwając owady nie przyjedzie ponieważ nie zabija się pszczoł. I w straży kazali mi szukać na własną rękę pszczelaza,który zabierze pszczoły. Niestety owego nie znalazłem bo za wysoko, dom dwu kondygnacyjny. Niektórzy z pszczelarzy kazali wytruc! Na szczęście wieczorem wyniosły się same wg jednego z pszczelarzy był to rój zwiadowczy. A pakowaly się do domu przez kratki wentylacyjne, wylapalem prawie 40 w domu

  • Odpowiem jak najprościej się da! Tak PSP może przyjeżdżać do pszczół, os, pożarów, wypadów, powodzi i innych miejscowych zagrożeń związanych z ratowanie życia, mienia i zdrowia! Na 99% to nie pszczoły weszły ci do komina pewnie osy. Tak przepisy się zmieniły osy w kominie nie zagrażały twojemu życiu ale pszczoły w pobliżu przedszkola placu zabaw tak.Firma nie przyjedzie bo pszczoły są pod szczególną ochroną ( brak pszczół =brak DAN85). Chyba oszukujesz z tym szukać pszczelarza, ale nawet jak tak to każdy pszczelarz by przyjechał nie wiem czy wiesz ale rój kosztuje kilkaset złotych. A z tym wytruć to już przegiąłeś, a jak tak było to zgłoś tego pseudo pszczelarza do odpowiednich instytucji.

 5. Brawo dla pana pszczelarza. To nielatwa praca.

 6. Ładna, duża rójka ???

 7. Dobry spray i zapalniczka

 8. Czipowane były?

 9. Janan Hetmanan

  Akcja pszczelarzy miała również wczoraj miejsce przy ul. Dragonów na placu zabaw, ok godziny 16-16:30.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas