Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Restauracja znalazła sposób, aby klienci mogli jeść w lokalu. Należy wydać opinię o posiłku

Pomimo zakazu, jedna z chełmskich restauracji i kawiarni nie zamyka się przed klientami. Zaprasza ich do konsumpcji na miejscu. Właściciele znaleźli bowiem sposób, dzięki któremu mogą oferować posiłki i napoje w lokalu.

Nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa sprawiły, że od soboty nad branżą gastronomiczną ponownie zawisły czarne chmury. Zgodnie z przepisami restauracje i bary mogą sprzedawać posiłki jedynie na wynos. Obowiązuje bowiem zakaz konsumpcji na miejscu. Restauratorzy protestują przeciwko takim rozwiązaniom, organizowane są też różnego rodzaju akcje, mające na celu zachęcenie klientów do zamawiania posiłków, a tym samym pomoc poszczególnym lokalom.

Niektórzy starają się radzić sobie w inny sposób. Ponieważ zakaz konsumpcji na miejscu nie dotyczy pracowników lokali, kawiarnia i restauracja La Cafe z Chełma wykorzystała ten fakt i wprowadziła rozwiązanie, dzięki któremu klienci mogą skonsumować dania, czy też napić się kawy przy stoliku.

– Każda z chętnych osób na konsumpcję na miejscu będzie musiała podpisać umowę o dzieło z firmą, która jest właścicielem lokalu. Przedmiotem umowy będzie wydanie opinii na temat dań oraz napojów, a także wskazanie, co jest ok, a co możemy poprawić – piszą właściciele lokalu.

Zadaniem klienta będzie dokonanie oceny zamówionego dania lub napoju. Do tego celu otrzyma on specjalną ankietę. Aby wszystko było zgodne z prawem, każda osoba otrzyma za to wynagrodzenie. Kwota w wysokości 1 zł zostanie odliczona od rachunku.

Umowa wygasa automatycznie wraz z wydaniem opinii. Zebrane w ten sposób oceny klientów mają posłużyć do stworzenia nowego menu, a także będą brane pod uwagę przy konstruowaniu nowej strategii rozwoju. Jak podkreślają właściciele lokalu, treść umowy sporządzona została w sposób ograniczający pozyskiwanie danych osobowych.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

45 komentarzy

  1. Ale cwaniaki, o ho ho. Jak US wpadnie na konrolę to będzie płacz i zgrzytanie zębów.

  2. Gratuluję i życzę powodzenia. Miło się czyta takie informacje. Przepisy prawa są po, to by z nich korzystać, jest wiele ciekawych rozwiązań

  3. тише едешь, дальше будешь

Wiadomości z info112