Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Reprezentowali Lubelszczyznę w biegu na szczyt drapacza chmur. Zajęli wysokie miejsca

Ma 192 metry, 38 pięter i 836 schodów, i od lat jest miejscem, gdzie śmiałkowie rywalizują ze sobą, starając się w jak najkrótszym czasie wbiec na szczyt budynku. Mowa o warszawskim budynku Rondo1.

Bieg Na Szczyt Rondo 1, organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku. Każdego roku impreza przyciąga zawodników z całego kraju i z zagranicy. Do biegu głównego mogło przystąpić jednak tylko 500 osób. Głównym celem imprezy jest pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Organizatorzy na ten cel przeznaczają cały dochód z opłat startowych zawodników.

Tegoroczna edycja biegu rozpoczęła się od rywalizacji strażaków. Jako jedyni reprezentanci naszego województwa, wzięli w nim udział strażacy z ochotnicy z gminy Wojciechów. Zawody polegały na wbiegnięcie w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim, a także w aparatach ochrony dróg oddechowych, na 37 piętro wieżowca. Zawodnicy mieli do pokonania 836 schodów.

W zawodach wzięło udział 20 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 30 z Państwowej Straży Pożarnej.W wyniku rywalizacji drużyna w składzie: Marcin Ozimek z OSP KSRG Wojciechów i Paweł Kowalskiz OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza zajęła drugie miejsce w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych. Druga drużyna OSP KSRG Wojciechów w składzie Marcin Jośko i Paweł Jośko zajęła trzecie miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych. Natomiast trzecia drużyna z gminy Wojciechów, w składzie: Jacek Jośko z OSP KSRG Wojciechów i Rafał Mirosław z OSP Stasin zajęła czwarte miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych.

W klasyfikacji generalnej strażaków drużyny z naszego regionu zajęły odpowiednio piąte, szóste i siódme miejsce w kategorii open strażaków. W roku poprzednim drużyny z OSP KSRG Wojciechów zdobyły Mistrzostwo Polski i wicemistrzostwo Polski w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych w tej konkurencji.