Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Reprezentowali Lubelszczyznę w biegu na szczyt drapacza chmur. Zajęli wysokie miejsca

Ma 192 metry, 38 pięter i 836 schodów, i od lat jest miejscem, gdzie śmiałkowie rywalizują ze sobą, starając się w jak najkrótszym czasie wbiec na szczyt budynku. Mowa o warszawskim budynku Rondo1.

Bieg Na Szczyt Rondo 1, organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku. Każdego roku impreza przyciąga zawodników z całego kraju i z zagranicy. Do biegu głównego mogło przystąpić jednak tylko 500 osób. Głównym celem imprezy jest pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Organizatorzy na ten cel przeznaczają cały dochód z opłat startowych zawodników.

Tegoroczna edycja biegu rozpoczęła się od rywalizacji strażaków. Jako jedyni reprezentanci naszego województwa, wzięli w nim udział strażacy z ochotnicy z gminy Wojciechów. Zawody polegały na wbiegnięcie w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim, a także w aparatach ochrony dróg oddechowych, na 37 piętro wieżowca. Zawodnicy mieli do pokonania 836 schodów.

W zawodach wzięło udział 20 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 30 z Państwowej Straży Pożarnej.W wyniku rywalizacji drużyna w składzie: Marcin Ozimek z OSP KSRG Wojciechów i Paweł Kowalskiz OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza zajęła drugie miejsce w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych. Druga drużyna OSP KSRG Wojciechów w składzie Marcin Jośko i Paweł Jośko zajęła trzecie miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych. Natomiast trzecia drużyna z gminy Wojciechów, w składzie: Jacek Jośko z OSP KSRG Wojciechów i Rafał Mirosław z OSP Stasin zajęła czwarte miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych.

W klasyfikacji generalnej strażaków drużyny z naszego regionu zajęły odpowiednio piąte, szóste i siódme miejsce w kategorii open strażaków. W roku poprzednim drużyny z OSP KSRG Wojciechów zdobyły Mistrzostwo Polski i wicemistrzostwo Polski w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych w tej konkurencji.

(fot. nadesłane – OSP KSRG Wojciechów)
2017-03-12 14:44:43

5 komentarzy

  1. Marcin Ozimek gratulacje!!!! Od kumpla z ZSEL

  2. Magister dobra robota. Brawo tak trzymać.

  3. Widać, że autor dobrze przygotował się do artykułu. 192 metry? To chyba jeszcze po iglicy się wspinali.

  4. Mój znajomy biegł w „cywilnym” stroju i szczerze mu kibicuję w takich zawodach, bo to wyczerpujące wyzwanie.

    Jednak Was, Panowie Strażacy, podziwiam jeszcze mocniej!! Start w umundurowaniu to zupełnie inna liga.