Lubartów: Reporter lublin112.pl i policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę (materiał wideo)

W poniedziałek rano reporter lublin112.pl i funkcjonariusze lubartowskiej policji zatrzymali pijanego rowerzystę. Wynik badania alkomatem wykazał…nieco ponad 3 promile.

Mężczyzna jechał rowerem od strony ronda w Łucce. Kierujący autami osobowymi omijali wielkim łukiem jednoślad. Tor jazdy daleko odbiegał od linii prostej. Niestety nikt z kierowców nie zareagował na taki styl jazdy. Mało brakowało aby mężczyzna został wciągnięty pod ciężarówkę. Rowerzystą miotało po pasie ruchu na prawo i lewo. Jeden z kierujących osobówką musiał zjechać na przeciwległy pas, niemal na pobocze.

Dziwne zachowanie użytkowników drogi, którzy szeroko omijali mężczyznę na rowerze, zastanowiło naszego reportera. Znajdował się on w tym czasie na łączniku do obwodnicy Lubartowa. Po bliższym przyjrzeniu się rowerzyście wszystko było jasne, mężczyzna musiał coś wypić zanim wsiadł na rower. W obawie o życie rowerzysty i bezpieczeństwo na drodze ruszył za mężczyzną.

Chwiejny rowerzysta zjechał z obwodnicy i zaczął poruszać się w kierunku wsi Annobór-Kolonia. Powiadomiony kilka minut wcześniej patrol policji z Lubartowa pojawił się na gminnej drodze. Radiowóz pojechał za mężczyzną. W lesie przed wsią Nowodwór-Piaski rowerzysta został zatrzymany do kontroli. Badanie alkomatem wykazało nieco ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Tam został zakończony jego rowerowy slalom.

W ostatnim czasie plaga pijanych rowerzystów i kierowców pojazdów mechanicznych przybiera na sile. Pamiętajmy, że prowadzenie auta lub jazda rowerem po spożyciu alkoholu może mieć opłakane skutki. Począwszy od konsekwencji prawnych skończywszy na groźniejszych, zdrowotnych. Duża część zdarzeń drogowych powodują osoby, które siadają za kierownicę lub na rower po wypiciu alkoholu.

Reagujmy kiedy widzimy, że inni użytkownicy drogi zachowują się podejrzanie. Jeżeli ktoś po spożyciu alkoholu wsiada za kierownicę, nie bądźmy bierni. Być może uratujemy komuś życie.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online