Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Remonty lubelskich ulic. Zmiany w organizacji ruchu

Dzisiaj rozpoczęła się przebudowa ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Orkana wraz ze skrzyżowaniem i krótkim fragmentem ul. Orkana. W najbliższy weekend zmiany organizacji ruchu zostaną także wprowadzone w związku z przebudową ul. Narutowicza i budową przedłużenia al. Solidarności.

Wykonawca przebudowy ul. Armii Krajowej aktualnie pracuje na odcinku ul. Orkana od ul. Kawaleryjskiej do wyspy rozdzielającej na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Orkana. Pasy jezdni w kierunku Tesco zostały wyłączone z ruchu. Ruch obustronny odbywa się po przeciwnej stronie jezdni. Dodatkowo wyłączony z ruchu jest jeden, skrajny lewoskręt w ul. Orkana z ul. Armii Krajowej (jadąc od ul. Jana Pawła II).

Na sobotę i niedzielę przewidywany jest kolejny etap prac na skrzyżowaniu ul. Narutowicza, ul. Lipowa, al. Piłsudskiego. Prace będą prowadzone na ciągu ulic: Lipowa i Piłsudskiego, ich zakres odejmuje odcinek od ul. Chopina do ul. Szczerbowskiego. W sobotę zostaną wyłączone z ruchu pasy al. Piłsudskiego i ul. Lipowej prowadzące w kierunku Al. Racławickich (po stronie hotelu Victoria i ul. Chopina).

Ruch obustronny będzie się odbywał po przeciwnej stronie jezdni. W niedzielę wyłączone z ruchu zostaną pasy ul. Lipowej i al. Piłsudskiego prowadzące w kierunku Al. Zygmuntowskich. Ruch obustronny będzie odbywał się po stronie hotelu. W czasie prac wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu, a ruch będzie sterowany ręcznie.

W sobotę i niedzielę będą również realizowane prace na budowie przedłużenia al. Solidarności.

Ponownie ruch wprowadzony zostanie na wiadukt oraz al. Warszawską. Tymczasowa organizacja ruchu zakłada całkowite zamknięcie al. Solidarności pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Generała Duchu i al. Sikorskiego, a początkiem zakresu robót. Na skrzyżowaniu z ul. Ducha i al. Sikorskiego kierowcy zostaną poinformowani odpowiednio wcześniej na każdym z wlotów o zamknięciu przejazdu oraz o kierunku objazdu, a także umożliwione zostanie zawracanie przed zamknięta strefą robót dla kierowców, którzy zignorują znaki informujące o objeździe.

Dodatkowo wyłączone pozostaną sygnalizacje świetlne: na wysokości kościoła i na skrzyżowaniu al. Warszawskiej z ul. Czeremchową. Ponadto, z al. Warszawskiej w al. Sikorskiego dozwolony zostanie skręt w lewo z dwóch pasów ruchu. Lewy pas będzie służył wyłącznie do skrętu w lewo, środkowy zaś do jazdy na wprost (Al. Racławickie) i skrętu w lewo (al. Sikorskiego). Sytuacja w rejonie ronda będzie obserwowana przez policję, która może podjąć decyzję o wyłączeniu sygnalizacji.

2014-07-17 16:15:13
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo