Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Remont Aldika na os. Nałkowskich: Schody wprost na ulicę

Przy ul. Nałkowskich w sklepie spożywczym sieci Aldik trwa remont. Sklep ma zostać otwarty przed Wielkanocą. Budynek zostanie gruntownie odremontowany. Wstępnie odświeżono zewnętrzną fasadę a wewnątrz trwają prace remontowe. Sklep zyska nowy wygląd.

Przez kilkanaście lat funkcjonowania, Aldik stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na os. Nałkowskich. Taki sklep w tym miejscu jest jak najbardziej potrzebny, mówią starsi ludzie, którzy na co dzień korzystają z oferty sklepu.
Od kilku tygodni mieszkańcy os. Nałkowskich zastanawiają się nad jednym z rozwiązań projektu przebudowy Aldika. Otóż zostało przeniesione wejście do sklepu na ścianę od strony targu. Pierwotnie wejście do sklepu było obok ciągu dla pieszych przy bloku Nałkowskich 122. Nowe wejście będzie prowadziło wprost na ulicę. Zaplanowano podjazd dla wózków od strony obecnego parkingu, przed starą fasadą sklepu.-Proszę spojrzeć. Te schody prowadzą na uliczkę. Jeżdżą tędy samochody. Strach pomyśleć co może się stać jeżeli ktoś za szybko będzie jechał lub wyjedzie zza zakrętu przy Samsonowicza 49. Przecież to wyjście to jakieś nieporozumienie. Nie dość, że uliczka jest wąska to jeszcze wyprowadzono ze sklepu schody – mówi anonimowo mieszkanka jednego z pobliskich bloków.

Faktycznie nowe wejście do sklepu stwarza potencjalne zagrożenie dla klientów. Przed wyjściem ze sklepu trzeba będzie się rozejrzeć w prawo i lewo, tak jak przed przejściem dla pieszych.

Ten sklep jest jak najbardziej potrzebny. Osoby w podeszłym wieku ale również mieszkańcy pobliskich bloków robią tu codziennie zakupy. W czasie remontu alternatywą dla Aldika pozostaje nowo wybudowana Stokrotka oraz Biedronka i Lidl przy ul. Diamentowej. Wg. planów tuż przed świętami ma być otwarcie odremontowanego Aldika. Kupujących przywita gruntownie odnowione wnętrze i inne, niż dotychczas ustawienie regałów sklepowych.

Wysłaliśmy zapytanie do biura sieci Aldik. Niestety nie otrzymaliśmy wyjaśnień dlaczego w ten sposób zaprojektowano wyjście ze sklepu. Jeżeli pojawią się wyjaśnienia sieci powrócimy do sprawy.

Komentarze wyłączone

Z kraju