690 680 960

Regionalny System Ostrzegania: „Gwałtowny wzrost stanów wody na rzekach w regionie”

Gwałtowne ulewy i intensywne deszcze w regionie pojawiające się od kliku dni wpływają znacząco na podwyższający się stan wód na rzekach w woj. lubelskim. Regionalny System Ostrzegania wydał we wtorek rano ostrzeżenie dotyczące gwałtownego wzrostu wody na rzekach.

Ostrzeżenie dotyczy zlewni Wisły, Wieprza oraz Bugu, gdzie może dojść do gwałtownego wzrostu stanów wody. Na sytuację tę wpływają pojawiające się od kilku dni intensywne opady deszczu.

– W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych – informuje w komunikacie RSO.

We wtorek na skutek przechodzenia lokalnych burz sumy opadowe mogą sięgać 30-50 mm, a punktowo nawet przekraczając 50 mm i prowadząc do lokalnych podtopień. Niewykluczone, że najwięcej burz pojawi się na południu województwa lubelskiego. Szczególnie w lubelskiej części Roztocza. Dużym zagrożeniem będą ulewne opady deszczu.

Prognoza pogody na wtorek

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

  1. Nareszcie popada

  2. Przecież przed chwilą pisaliście, że nie ma wody w pewnej rzece.

  3. Dziadek ze Slamsowa

    Że gwałtowny wzrost stanów wody na rzekach w regionie, gołymi okularami widać ( i bez uczonych specjalistów z Regionalnego Systemu Ostrzegania), wystarczy przejść się chociażby nad Czerniejówką w okolicach „slamsowa”.

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie