Ratownicy medyczni z naszego regionu zostali mistrzami Polski. Byli bezkonkurencyjni w udzielaniu pomocy (zdjęcia)

W tegorocznych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 38 najlepszych zespołów. Ratownicy medyczni z Chełma byli bezkonkurencyjni. Zdobywając 274 pkt stanęli na najwyższym stopniu podium.

W tym tygodniu w Legnicy odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Brało w nich udział 36 najlepszych zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski oraz dwa z Ukrainy: Lwowski Kliniczny Szpital Państwowej Służby Granicznej Ukrainy i Wojewódzkie Kliniczne Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Iwano – Frankowsku. Nasz region reprezentowała ekipa ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie w składzie: Daniel Kania, Andrzej Kawka i Kamil Kociubiński.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną jak również praktyczną. Mieli do wykonania siedem konkurencji: pięć dziennych i dwie nocne. Każda z nich odbywała się w niezwykle realistycznych warunkach i była związana z sytuacjami, jakie spotykane są podczas codziennej pracy. Trzeba było udzielić pomocy osobie potrąconej przez samochód, uczestnikom bójki, przywrócić funkcje życiowe wyłowionemu z miejskiego stawu mężczyźnie czy też pomóc osobie kopniętej przez konia. Aby realizm był jeszcze większy, akcje ratunkowe wykonywane były w ruchu miejskim m.in. w galerii handlowej, na rynku czy też w okolicach dworca PKP.

Bezkonkurencyjna okazał się zespół ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie uzyskując 274 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się załoga z SP ZOZ Szpital Powiatowy w Opocznie, która zdobyła 258 pkt. Trzecie miejsce przypadło dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, której ratownicy uzyskali 248 pkt. Mistrzostwa miały na celu m.in. sprawdzenie i podniesienie umiejętności ratowników medycznych, przyczyniły się również do cennej wymiany doświadczeń.

(fot. Kancelaria Sejmu/Aleksander Zieliński)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Ten łysy mógłby mnie ratować na wszystkie dostępne sposoby 😉

 2. Za pierwsze miejsce powinni dostać podwyżkę w pracy i to dość sporą bo pokazali że są NAJLEPSI że znają swoją robotę. Może dyrekcja doceni ich umiejętności

 3. Naszym obowiązkiem i misją jest ratować każdego człowieka. Poprzedni wulgarny komentarz, napisany przez osobę podszywającą się pod członków zespołu został usunięty przez redakcję portalu. Przypominam, że w internecie nikt jest anonimowy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online