Radzyń Podlaski: Ruszyła przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Wkrótce pojawi się sygnalizacja świetlna na obwodnicy Radzynia Podlaskiego. Światła staną na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych nr 19 i 63.

Ruszyły właśnie prace nad budową sygnalizacji na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 z drogą krajową nr 63 i ulicą Warszawską. Jest to miejsce, w którym w ostatnich latach doszło do licznych wypadków i kolizji.

Skrzyżowane drogi krajowej nr 19 z drogą krajową nr 63 i powiatową nr 1263L położone jest w obszarze zabudowanym. Skrzyżowanie jest czterowlotowe z wydzielonymi psami ruchu do skrętu w lewo z drogi nr 19. Szerokość głównych pasów ruchu oraz do skrętu w lewo wynosi 3,5m. W obrębie niniejszego skrzyżowania zlokalizowane są przystanki autobusowe, które powiązane są chodnikiem i przejściami dla pieszych.

Skrzyżowanie będzie wyposażone w acykliczną sygnalizację świetlną charakteryzującą się zmienną sekwencją faz, w pełni zależną od potrzeb ruchu (sygnalizacja akomodacyjna). Informacje o sytuacji ruchowej powinny być przesyłane bezpośrednio do sterownika ruchu za pomocą układów detekcyjnych, którymi będą objęte wszystkie strumienie ruchu.

W zakresie korekty wlotu skrzyżowania pojawi się dodatkowy pas ruchu do skrętu w prawo z drogi krajowej nr 63 w drogę nr 19 poprzez poszerzenie istniejącej drogi nr 63 oraz przebudowę istniejącego chodnika. Ponadto w celu regulacji ruchu planowana jest trójkątna wyspa.

Termin realizacji ten inwestycji planowany jest na 15.12.2014.


2014-11-05 20:20:52
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew