Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Radosław Sikorski w Lublinie: „PiS zaszczepia Polakom truciznę, polegająca na definiowaniu polskości w opozycji do demokratycznej Europy” (wideo, zdjęcia)

W poniedziałek w Lublinie gościł Radosław Sikorski na spotkaniu Klubu Obywatelskiego. Poseł do Parlamentu Europejskiego mówił o aktualnej polityce, wizjach politycznych na przyszłość, a także o tym, co dzieje się na Ukrainie i w Rosji. Odpowiadał również na pytania przybyłych gości.

Radosław Sikorski w ciągu miesiąca po raz drugi gości w Lublinie. Poseł do Parlamentu Europejskiego, były Marszałek Sejmu, były minister spraw zagranicznych oraz obrony narodowej, ekspert polityki międzynarodowej spotkał się m.in. z przedstawicielami lokalnych władz, posłami z regionu, jak również mieszkańcami miasta. Wśród gości obecny był również prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Rozmowa, którą prowadził poseł Michał Krawczyk, dotyczyła aktualnych, bieżących spraw polityki krajowej, wpływu wojny w Ukrainie na bezpieczeństwo Polski oraz porządku świata. Radosław Sikorski w ostatnim czasie przebywał w Ukrainie, w związku z czym opowiedział o obecnej sytuacji jaka panuje u naszego sąsiada.

Poseł krytykował europejską politykę PiS, głównie premiera Mateusza Morawieckiego oraz Zbigniewa Ziobry, m.in. za kwestie pieniędzy unijnych dla Polski, które ciągle „leżą na stole”. Mówił, że politycy PiS próbują zdefiniować patriotyzm, jako wrogość do Unii Europejskiej i część polskiego społeczeństwa daje sobie tę truciznę zaszczepić, truciznę polegająca na definiowaniu polskości w opozycji do demokratycznej Europy.

– Dzisiaj partia rządząca i jej upartyjnione media mówią o Europie jako o wrogu. Co jest absurdalne. Ale niestety nie będzie łatwe do odwrócenia – mówił Radosław Sikorski w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Zapis wideo z briefingu, zdjęcia oraz relację ze spotkanie publikujemy poniżej:

(fot. wideo lublin112.pl\relacja online poseł Michał Krawczyk)

Autor: redakcja

61 komentarzy

  1. Tego przyjaciela Putina powinniście wywieźć na taczce. od setek lat Polska nie miała takiego zdrajcy. On chciał wprowadzać Rosję do NATO. On straszył Ukraińców, on nie wie skąd bierze się u niego co miesiąc po 800000 euro. To najobrzydliwszy zdrajca w historii Polski.

    • Rozumiem , że dla Ciebie autorytetem jest patriota , który nie chce zapewnić Polakom bezpieczeństwa ( system patriot ). A prawdziwi Polacy to ci , których utrzymują zasiłki z opieki społecznej

  2. ANTYPOLSKA GNIDA ZDRAJCA KRAJU PLUJ TEMU W TWARZ A ON SWOJE BYDLE NIE MA ZA GROSZ SAMOKRYTYKI W ROSJI TAKIEGO JUZ DAWNO BY SPRZATNELI