Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Radni stanęli za mieszkańcami, zbulwersowało to aktywistów. Fundacja zapowiada kolejne takie pikiety (zdjęcia)

W reakcji na uchwałę, jaka w miniony czwartek została zatwierdzona przez lubelskich radnych, Fundację Życie i Rodzina zorganizowała przed ratuszem pikietę. Zakończyła się ona utarczką słowną oraz interwencją policji.

W niedzielę przed południem przy lubelskim ratuszu odbyła się pikieta zorganizowana przez Fundację Życie i Rodzina. Była to reakcja przeciwników aborcji na uchwałę, jaka w miniony czwartek została zatwierdzona przez lubelskich radnych. Chodzi o wprowadzenie na terenie miasta zakazu prezentowania treści drastycznych, w tym eksponujących wizerunek zwłok lub ich fragmentów. Chodzi o banery, bilbordy, tablice i siatki reklamowe, kasetony i telebimy. Na liście są także różnego rodzaju inne urządzenia reklamowe, a także pojazdy.

Radni przychylili się w ten sposób do apelu mieszkanek Lublina, które w grudniu ub. roku złożyły w tej sprawie obywatelski projekt. Autorki wskazywały, że już od wielu lat napotykają na ulicach miasta zdjęcia zakrwawionych zwłok płodów. Co więcej, każdy z nas został pozbawiony wyboru, czy chce takie treści oglądać, czy nie. Dodały również, że przestrzeń miasta powinna być bezpieczna i przyjazna dla wszystkich, zwłaszcza dla dzieci. Co więcej, nie można zmuszać nikogo do oglądania drastycznych zdjęć, niezależnie od przekonania o słuszności swoich poglądów na kwestie praw kobiet, czy szczepień.

Aktywiści wskazują, że uchwała stoi w sprzeczności z polską Konstytucją i jest próbą zamykania im ust. Wszystko dlatego, że ich akcje odbywają się właśnie z wykorzystaniem tego typu materiałów. Były mowa nawet o biznesie aborcyjnym, który ma być niewygodnym faktem i stara się go ukryć przed społeczeństwem. Uczestnicy spotkania podkreślali, że obywatele mają prawo do informacji, dlatego też zamierzają organizować kolejne pikiety na terenie Lublina.

Przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina wskazują, że zostali też zaatakowani przez „agresywnych aborcjonistów”. W tym przypadku jednak tylko do utarczki słownej z osobami, które w południe zebrały się, aby wziąć udział w zorganizowanym przez Urząd Miasta geście solidarności z ukraińskim narodem, który teraz walczy z rosyjską agresją. Chodziło o odegranie przez miejskiego trębacza hymnów Polski i Ukrainy.

Uczestnicy wskazywali, aby z uwagi na powagę sytuacji fundacja zakończyła już swoją pikietę. Jednak nie przyniosło to efektu. Również próby mediacji przez urzędników z ratusza zakończyły się podobnie. Na miejscu interweniowała więc policja. Po wylegitymowaniu zebranych przez funkcjonariuszy, ci się rozeszli.

Radni stanęli za mieszkańcami, zbulwersowało to aktywistów. Fundacja zapowiada kolejne takie pikiety (zdjęcia)

Radni stanęli za mieszkańcami, zbulwersowało to aktywistów. Fundacja zapowiada kolejne takie pikiety (zdjęcia)

Radni stanęli za mieszkańcami, zbulwersowało to aktywistów. Fundacja zapowiada kolejne takie pikiety (zdjęcia)

Radni stanęli za mieszkańcami, zbulwersowało to aktywistów. Fundacja zapowiada kolejne takie pikiety (zdjęcia)

Radni stanęli za mieszkańcami, zbulwersowało to aktywistów. Fundacja zapowiada kolejne takie pikiety (zdjęcia)

(fot. lublin112)

67 komentarzy

 1. Nie wiem dlaczego takie obrazy są dla nie których odrażające? Wszystko co jest na tym świecie jest dziełem człowieka więc nie powinno to innych ludzi dziwić. Jak mięcho leży w sklepie to okej a jak pokazać zdjęcia z ubojni to olaboga zamknąć to natychmiast krzyczą… Śmiech…

  • Laskowski kiedyś śpiewał ,,Świat nie wierzy łzom”, bo mu tak wygodnie. Widziałem jak cielę płacze przed poderżnięciem gardła. To co czuje płód gdy go po kawału wyrywają? No tak, zapomniałem, że to tylko zlepek komórek i dopiero po narodzeniu powoli nabywa świadomości.

   • Nic nie czuje bo nikt tak nie dokonuje aborcji. Słuchaj dalej Godek a daleko zajdziesz.

    • Czyli przy znieczuleniu ogólnym? Doświadczonej to aż miło posłuchać.

     • ta akcja ma niewiele wspólnego z prawdą…

      Każdy wierzy w takie bajki, jakie lubi

     • wystarczy google, dzbanie.
      płód nic nie czuje, bo nie ma rozwiniętego systemu nerwowego w czasie w którym wskazane jest przeprowadzanie aborcji (3 miesiace).
      niczego się nie rozszarpuje. podawane są tabletki. dochodzi o procesu, który przypomina poronienie. czy teraz tacy zygociarze jak ty, ktorzy naczytali się bajek ze średniowiecza, ktore mają wzbudzać zgrozę i niechęć, będą ścigać również każdą kobietę, która kiedykolwiek miała poronienie, bo jej organizm sam wydalił płód?
      czy którykolwiek z was zygociarzy wie cokolwiek o budowie ciała kobiety? o tym jak biologicznie wygląda ciąża? czy tylko wierzycie w te banialuki o rozrywaniu płodów, które w waszym mniemaniu wyglądają przez całą ciążę jak miniaturowa laleczka? polskie nieuki dadzą sobie wcisnąć takie kity, bo nawet na biologii dłubały w nosie, a teraz wielcy specjaliści od kobiecej biologii.
      i jeszcze idiota z bycia idiotą robi atut, bo jak ktoś posiada naukową WIEDZĘ, to dzban sugeruje, że miało się aborcję. bo sam nigdy niczego nie przeczytał, więc myśli, że nikt nie czyta

  • Ok – nawet jeśli masz rację, a pewnie wg Twoich kategorii masz rację, to ja też uważam, że nie powinno być takich zdjęć w przestrzeni publicznej, gdzie chodzą dzieci. Masz dziecko w młodym wieku, które umie czytać? Włączasz mu hororry? Włączasz Mu filmy sensacyjne dozwolone od 16 roku życia? Wiesz dlaczego tego się nie robi? Bo masz wybór i dbasz o jego psychikę. I przestrzen publiczna to jest miejsce, gdzie kształtuje się myślenie i postrzeganie świata. I uwierz mi, że takie obrazki nie są dozwolone. Żeby dać Ci przykład, jeśli powyższe jeszcze nie dociera: może zacznijmy publikować zdjęcia zgwalconych dzieci, zmasakrowanych dzieci albo zdjęcia ofiar wypadków? Wszak chcemy również aby takie przestępstwa wyeliminować z naszego życia.

 2. Niech sobie w domu oglądają takie obrazy, niech ich dzieci to oglądają, a nie zmuszają innych do oglądania. Patologia. Powinni być pozywani przez zwykłych ludzi do sądu za narażenie dzieci na oglądanie takich rzeczy na ulicy. Serio, ta fundacja to jakaś patologia. „Bronią” życia poczętego, nie myśląc już o młodych istotach chodzących po ulicach i ich zdrowiu psychicznym. Całkiem jak nasz rząd i jego obrona życia poczętego tylko do porodu.

 3. Jak się tłumokom nudzi to niech pójdą w wolontariat do hospicjum dla dzieci! Przynajmniej coś pożytecznego by zrobili.

 4. aborcja – główna przyczyna śmierci ludzi na świecie

  • W zasadzie główną przyczyną śmierci są narodziny.

   • Czyli każdy jest żywym trupem?

    • chciałeś być śmieszny, a znów wyszedłeś na idiotę.
     nikt nie żyje wiecznie. więc jak ktoś się urodził, to i po jakimś czasie umrze. i można z całą stanowczością i pewnością powiedzieć, że w historii naszej planety wielokrotnie więcej ludzi urodziło się i umarło, niż przeprowadzono aborcji.
     podstawowa logika. czyli coś czego tobie najwyraźniej brak.

 5. Tam się nie tylko oczko odkleiło tym misiom całe misie się odkleiły.

 6. Jak jej to nie przeszkadza niech sobie oklei tym wewnątrz w domu. Dzięki takim pikietom mają dla siebie pieniądze i dlatego zależy im, aby mogli dalej tak stać i innym to pokazywać. Za pikietę na swoim podwórku nic nie dostaną.

 7. to są aktywiści nienachalnie inteligentni

 8. śmieszne jak jeden lub maksymalnie dwóch zygociarzy wypisuje na przemian te komentarze, styl ten sam tylko ksywka się zmienia. żałosne

Wiadomości z info112