Radni PiS zbierali podpisy pod projektem uchwały dotyczącej imigrantów

W poniedziałek w centrum Lublina radni PiS zbierali podpisy pod obywatelskim projektem uchwały dotyczącej imigrantów. To odzew na dokument podpisany ostatnio przez prezydentów 11 polskich miast.

W poniedziałek na Krakowskim Przedmieściu można było spotkać radnych PiS, którzy zbierali podpisy pod projektem uchwały dotyczącej przyjmowania imigrantów. Radni PiS wzywają w nim Prezydenta Miasta Lublin do wycofania swojego podpisu pod Deklaracja z dnia 30 czerwca 2017 roku. Deklaracja podpisana przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka mówi o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w sprawie migracji.

Jak mówią radni PiS, deklaracja ta może rodzić negatywne skutki dla miasta Lublin i jego mieszkańców. Deklaracja została podpisana przez prezydenta bez uzyskania akceptacji Rady Miasta Lublin, a także bez społecznej debaty z udziałem mieszkańców. Radni zwracają uwagę, że dokument został podpisany przez prezydentów miast, w większości pochodzących z PO, co może wskazywać na jej polityczny charakter.

Jak powiedział nam w poniedziałek radny Tomasz Pitucha, potrzeba 1000 podpisów, aby projektem zajęła się Rada Miasta Lublin. W ciągu godziny radni na lubelskim deptaku zebrali ich 200. Ważne jest, aby podpisy złożyli mieszkańcy Lublina, znajdujący się w miejskim rejestrze wyborców.

Od momentu złożenia, Rada Miasta będzie musiała zająć się projektem w ciągu trzech miesięcy.

DSC04506

2017-07-18 00:05:27
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

39 komentarzy

 1. przeciez to i tak nie wazne …a Zuk skoro chce to niech pojedzie i sprowadzi i do swojej chałupy wezmie imigrantów

 2. Całe referendum w sprawie przyjęcia uchodźców powinno być jawne. Co to znaczy? Każdy głosujący wypełnia ankietę ze swoimi danymi oraz oświadcza, że chce lub nie chce uchodźców. Ci, którzy ich chcą w pierwszej kolejności dostaną ich pod swój dach. Ja ich nie chcę.

 3. To samo powinno być w sprawie aborcji. Każdy kto jest przeciw, później przyjmuje takie niepełnosprawne dziecko i musi się nim opiekować.

  • Nie chcesz dzieci to się wykastruj!! A jak Ci się urodzi zdrowe dziecko i w wyniku wypadku lub choroby stanie się osobą niepełnosprawną to też byś chciał/a mieć prawo pozbyć się takiego człowieka?

   • Przykro mi, ale zdrowy człowiek nie ma prawa się pozbawić płodności. Już o to zadbali. Kobieta nie może legalnie podwiązać sobie jajowodów. Nie jestem pewna jak to jest w kwestii wazektomii.

  • Ciebie ktoś przyjął a innych chcesz uśmiercać?

 4. Pan zamojski powinien zająć.się ogródkami za blokiem które z zona nasadzili a teraz rośnie chwast

 5. Proponuję przy okazji zbierać podpisy o referendum w sprawie odwołania Żuka. Organizacje Prawicowe powinny bez problemu zebrać wymagana ilość podpisów. Generalnie Polacy w 90% są przeciwni przyjmowaniu tych ekonomiczno-zasiłkowo-socjalnych emigrantów. Jakim prawem p.Żuk tak traktuje mieszkańców Lublina? Bez jakiejkolwiek konsultacji społecznej podpisuje za ich plecami, jak szczur, taki dokument? Sygnatariusze tego dokumentu w najbliższym czasie zostaną beneficjentami programu Cela+. Mam nadzieję, że Żuk również za machlojki z vat-em przy budowie Areny, wynajmie powierzchni dla urzędasów w nieistniejącym biurowcu, czy zasiadanie w kilku spółkach wbrew obowiązującemu prawu do nich dołączy. W przeciwnym razie, taczka z gnojem i na rogatki

 6. Niech mi ktoś wyjaśni jak tacy klęczący w pierwszych rzędach w kościele PITUCHA czy poseł TUŁAJEW…. mogą takim jadem i niechęcią do pomocy bliżnim zionąć? Oni są głusi na to co mówi ewangelia? Oni są ATEISTAMI??

  Panie Pitucha.. skoro Pan jest ATEISTĄ, proszę więcej nie szargać imienia Wiary i Kościoła pod swój marketing.

  • Ty sobie Katolikami gęby nie wycieraj. Dla mnie muzułmanin i czerwony komuch jak ty, gej czy inny zboczeniec nie jest bliznim.

   • Skoro człowiek nie jest dla Ciebie bliźnim.. to na 100% nie jesteś katolikiem, ani chrześcijaninem. Więc wara od wiary, krzyża i tematu kościoła czerwony capie.

   • Nie przesadzaj z tą wielką literą, zwłaszcza w odniesieniu do siebie. Żaden z ciebie katolik, raczej ateista. Nie masz pojęcia o nakazach naszej wiary, nie rozumiesz jej, a religia jest dla ciebie tylko pustym gestem, by przypodobać się ludziom, nie Bogu. A może byś tak przeczytał kilka razy przypowieść o miłosiernym Samarytaninie? Łącznie z komentarzem i przypisami, choć obawiam się, że to za dużo na twoją biedną pustą głowę. I tak niczego nie pojmie.

    • Ten człowiek nigdy nawet w kościele pewnie nie był, a co mówić o znajomości Pisma Świętego. W Polsce jest moda na udawanie katolików, że wtedy jest się większym „polaczkiem”.

     To jest ten typ z koszulką z symbolem Polski Walczącej a nie potrafiącym nawet powiedzieć co się na niej znajduje.. to koleś twierdzący że jest osobą wierzącą a walącym po mordach wszystkim dookoła tylko za to że mu się wygląd nie podoba. To jest typ który nic w życiu nie osiągnie, poza kryminałem.

   • TAA zapraszam do konwersacji. Co powiesz o tym: „Kto jest moim bliźnim?” — pytamy Jezusa.
    A On odpowiada: „Bliźnim jest każdy człowiek, także ten zagubiony i ciężko grzeszący; także zbójca, łotr. Bo nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mt 9,12–13).
    Nie jesteś katolikiem tylko kimś kto próbuje katolika udawać przed ludźmi… Po co? Nie wiem…

    • Ty jesteś zatwardziałym ateistą dając przykład niejednokrotnie w swoich komentarzach. Do piszących powyżej . To kto w końcu chce przyjmować bo nie rozumiem? PO czy Katolicy a Rząd się opiera? Jak na razie 90% społeczeństwa jest przeciw.

     • Ale przeciw czemu jest 90%? Ułatwianiu Polakom z Syberii przyjazd do kraju? Czy ogólnie przeciw ruchom migracyjnym w Europie? Czy przeciwko przemieszczaniu się między krajami?

     • Żyje w wolnym kraju i wypowiadam się według swojego sumienia bo jestem szczery, a Ty kim jesteś i co chcesz osiągnąć? Napisałeś/aś, że jesteś katolikiem, a jednocześnie nawołujesz do nienawiści!! Ja też jestem przeciwko osadzaniu u nas tych ludzi ale nie nawołuje tak jak Ty do nienawiści… I jak możesz nazywać siebie katolikiem skoro nie znasz i nie stosujesz się do słów swojego Boga? Większość Was z PiS taka jest i o co Wy walczycie? PO było do d**** moim zdaniem ale PiS wcale nie jest lepszy!!

     • Redakcjo dlaczego mój komentarz nie został opublikowany? Nikogo nie obraziłem ani nie użyłem wolgarnych wyrazów…

     • TAA ja piszę to co uważam za słuszne i chyba mam prawo wierzyć albo nie wierzyć co? To wolny kraj? Ty za to uważasz się za katolika a nawołujesz do nienawiści… Udajesz kogoś kim tak naprawdę nie jesteś … Tylko po co to robisz? Ja jestem przeciwko osiedlania tych ludzi u nas ale potrafię się zachować, poprostu mówię że jestem przeciwny i tyle a wy w pisie musicie wszystkich dookoła obrażać… Poprzednia władza była kiepska ale teraz jest nowa i niech zamiast obrażać weźmie się za robotę… Bo narazie to tylko swoimi ludźmi obstawiają wszystko co się da i zaraz powiecie że tak trzeba do dobrego rządzenia krajem ale sam wasz prezes powiedział że nie może być czegoś takiego jak nepotyzm i kolegostwo!! A co teraz robi?!

     • Typowo platformerska dyskusjaui i argumenty Po pierwsze. W którym miejscu napisałem , że jestem katolikiem? Po drugie. Mowa jest o muzułmańskich migrantach ekonomicznych a nie o prześladowanych chrześcijanach czy Polakach- zesłańcach. Lewaków wyczuwam na odległość. Po trzecie . W którym miejscu nawołuję do nienawiści lemingu Michale? Koryto odjechało czy ubecką emeryturkę demokratycznie wybrany POLSKI RZĄD w wolnych demokratycznych wyborach chce ci odebrać?

     • > Mowa jest o muzułmańskich migrantach ekonomicznych a nie o prześladowanych chrześcijanach czy Polakach- zesłańcach.

      To chyba Pan nieco nadinterpretuje, bo u nas muzułmańców z Afryki się praktycznie nie wpuszcza i Żuk nie ma nic do tego. My mamy napływ ze wschodu, z Ukrainy, Kazachstanu, w tym sporo osób z Kartą Polaka.

      Może Panu umknęło, ale Żuk podpisał tylko wolę współpracy z rządem w sprawie polskiej polityki migracyjnej. To chyba nie znaczy, że zaraz Panu na głowę sprowadzi jakichś tam islamistów. Tak to odczytuję.

  • A co tu odpowiadać sorosowemu podjudźaczowi talmudyście „Lubelak”?

  • https://www.youtube.com/watch?v=_Ns4fLGMj88 i mam pytanie: czego nie rozumiesz w tym co zobaczyłeś?

 7. Gdzie i kiedy można złożyć swój podpis?

 8. tak własnie działaja PISuary w niedzielę w pierWszej ławce a na tygodniu bliżniego by zabił zwłaszcza tego z PO
  a to złodzieje i kretacze tacy sami

 9. Zastosuję słowa ich guru, posła Kaczyńskiego, że kto wygrał wybory, ten ma mandat do sprawowania władzy i realizowania swojej polityki – wszakże stoi za nim „suweren”. Zatem, skoro PiS może demolować centralnie kraj, ponieważ wygrał wybory parlamentarne i prezydenckie, tzn. że Żuk również może podejmować decyzje, które nie zostają wrzucone na publiczną agorę, ponieważ uzyskał poparcie „suwerena” podczas wyborów.

  • Święte słowa Paweł, ale Pisiory tylko w odniesieniu do siebie najchętniej by to stosowali, a wszystkim innym po partyzancku by tę władzę odebrali i nieważne, że Prezydent wygrał w I turze z dużą przewagą.

  • Nich teraz wystartuje ze swoimi planami osiedlania emigrantów ekonomicznych w Lublinie a dostanie takiego kopa od suwerena, że w drodze na księżyc zgłodnieje na śmierć. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że do kolejnych wyborów uda się go od spawać od koryta.Decyzje imigracyjne nie leżą w jego i samorządów kompetencjach. Chyba mu słonko w łysą czachę za mocno przygrzało. Kto cię Pawle bez tak prostej i oczywistej wiedzy do następnej klasy przepuścił? @ja nie ważne kto jak głosował, ważne kto liczył głosy. POparcie z kosmosu ale jak na tamte czasy, dziwne, że nie 95% jak za dawnych czasów PZPR.

 10. Zastanawiam się, gdzie rozlokują imigrantów, skoro dla Lublinian nie ma mieszkań a w tym roku ok 5tys. osób złożyło wnioski o najem mieszkania z zasobów miasta… Ludzie latami czekają na mieszkanie…

 11. Ludzie to latami pracują i biorą kredyty na mieszkanie a nie czekają aż im miasto da za darmo. Faktycznie 5 tys. na 350 tys mieszkańców to zawrotna liczba, reszta może i musi sobie radzić sama.

 12. Widać pejsy i szabesgoje

  Teraz, jak na dłoni widać, gdzie zdrajcy siedzą.

 13. Bóg z jednego człowieka uczynił narody i w każdym narodzie ma upodobanie Są to słowa z Pisma Świętego na ktorym tak opiera się podobno kosciół tylko to jakoś nijak do ich czynów

  • To Bóg ma upodobanie w każdym narodzie a nie narody między sobą. Lewactwo wszystko zinterpretuje na swoje potrzeby. Żuk niedługo do Mszy św. zacznie służyć, by spodobać się wyborcom.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.921zł -0.5%
  • GBP 4.7623zł -0.07%
  • EUR 4.3513zł -0.33%
  • CHF 4.0014zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potańcówka w skansenie na 400 par
   Berberys Klezmer Band – koncert Hava Nagila
   Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie
   Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv
   Festiwal na Trójstyku na błoniach w Orchówku
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.