Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny apeluje o zawieszenie obowiązywania przepisów podatkowych Polskiego Ładu

Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny apeluje o zawieszenie obowiązywania przepisów podatkowych Polskiego Ładu na rok, do dnia 1 stycznia 2023 r. oraz przywrócenie do tego czasu w obrocie prawnym stosowania dotychczasowych regulacji prawa.

Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny skupiająca przedstawicieli największych organizacji pracodawców Lubelszczyzny wystosowała apel do premiera związany z Polskim Ładem.

– W imieniu przedsiębiorców zrzeszonych w naszych organizacjach postanowiliśmy zareagować na problemy, które postawiło przed przedsiębiorcami wprowadzenie w życie zasad Polskiego Ładu. Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych poprawkach, zmianach i nowych regulacjach prawnych związanych z przyspieszonym wdrożeniem Polskiego Ładu. Dalsze wprowadzanie sprostowań Nowego Ładu będzie miało fatalne skutki zarówno dla budżetu, poziomu inwestycji oraz wizerunku Polski, jako niestabilnego kraju do prowadzenia biznesu – informuje Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny.

Jednocześnie przedstawiciele RPL apelują o zawieszenie obowiązywania przepisów podatkowych Polskiego Ładu na rok, do dnia 1 stycznia 2023 r. oraz przywrócenie do tego czasu w obrocie prawnym stosowania dotychczasowych regulacji prawa. Czas ten jest niezbędny do właściwego konsultowania i procedowania zmian podatkowych, które chce wprowadzić ustawodawca.

– Nasi eksperci podejmują wszelką współpracę w celu wdrożenia tego postulatu. Dlatego wystosowaliśmy pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego, pełniącego również obecnie funkcję Ministra Finansów, Prezydenta Andrzeja Dudy, jako patrona Rady Dialogu Społecznego oraz Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Stanowisko podpisali przedstawiciele największych lubelskich organizacji pracodawców. Tylko wspólnymi siłami możemy wpływać na rozwiązywanie takich problemów w naszym kraju. Wierzymy, że głos przedsiębiorców zostanie wysłuchany – dodają przedstawiciele RPL.

Stanowisko podpisali:

Dariusz Jodłowski – Prezes Zarządu Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan”
Zbigniew Michalak – Prezes Zarządu Lubelskiego Forum Pracodawców
Ireneusz Połeć – Wiceprezes Zarządu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie
Agnieszka Gąsior – Mazur – Prezes Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu
Mirosława Gałan – Kanclerz Loży Lubelskiej, wiceprezes Business Centre Club
Mariusz Filipek – Prezes Zarządu Pracodawców Ziemi Lubelskiej
Marek Wagner – Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej w Lublinie
Zbigniew Marchwiak – Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie

(fot. RPL)

9 komentarzy

  1. Przedsiębiorczość w Polsce niszczy ZUS!!!

  2. Maja rację przepisów tak byle jak napisanych i wprowadzonych na szybko jeszcze nie było. Zrobić porządnie i dopiero wprowadzać.

  3. Adaś Miauczyński

    Jak zawiesić taki wspaniały program? Rząd przecież nie ma żadnych swoich pieniędzy – co bez nich zrobią „madki” „bombelków”? Przecież bez „pińsetplus” nie przeżyją – kac ich zamorduje…

  4. zawiesić stworzyć kwotę wolną od podatków i tyle nie oszukiwać siebie i innych.
    Palski Ład to tak jak mówił jeden z sędziów zmienić wszystko aby nic sie nie zmieniło

  5. Rzeczywiście Polki ład wprowadzano szybko bo musiał zacząć obowiązywać na początku roku obrachunkowego.Ma pewne niedociągnięcia, które należy poprawić i tutaj jest rola całego zrzeszenia pracodawców co działają jak związki zawodowe tylko reprezentują tę silniejszą stronę. Zwykli pracownicy dostali trochę lepszych warunków i to się im nie podoba bo to tylko ostatnio oni jako pracodawcy byli beneficjentami systemu. Ważna jest równowaga pomiędzy stronami a nie zawieszanie wszystkiego bo mi jest tak wygodniej. Pomysł obniżania podatków powinien być akceptowany przez wszystkich.

    • A wiesz już, że nie masz kwoty wolnej od podatku? czy jeszcze nie wiesz?
      „Ma pewne niedociągnięcia, które należy poprawić i tutaj jest rola całego zrzeszenia pracodawców”- a co mają pracodawcy do usuwania wadliwych przepisów? Jak pracownikowi żle to niech se poprawia sam. A tobie jak widać dobrze na państwowym etaciku.

    • naucz się liczyć, obniżyli podatek na paliwo ale tylko dla osób prywatnych, Firmy płacą więcej za paliwo niż przed obniżką. przedsiębiorstwa i firmy Vat rozliczają jako podatek przechodni, najpierw płacisz potem zwracają.
      tydzień przed końcem stycznia paliwo kosztowało 4.62 netto zerówka bez bio.
      teraz już prawie 5 zł. gdzie ta wasza obniżka?? i bezmózgie nie potrafiący liczyć idioc.i się cieszą i tną stawki bo paliwo staniało. może dla 10% ludzi reszta dokłada. przez miesiąc ponad 30 groszy w górę. jak myślicie kto za to zapłaci? ceny w górę dalej pójdą. a za pół roku jak stawki VAT wrócą do normy paliwo 7 lub 7.50 za litr.

  6. Ale od kiedy powrót przepisów? A za chwilę wprowadzanie od nowa? Teraz pół roku będzie obowiązywać nowy ład, od czerwca stare przepisy, a od stycznia znów nowe. Czy to nie stworzy jeszcze większego chaosu? Nieważne co zrobią i tak będzie źle.
    Wprowadzali gimnazja – źle, likwidowali gimnazja – źle.

Z kraju