Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pustostan zmienili w największy hotel na Lubelszczyźnie. Otwarcie zaplanowano na początek wakacji (foto)

Ponad 300 pokoi dla 650 gości oraz centrum konferencyjne mogące pomieścić 500 uczestników będzie oferował hotel Sanatorium Milicyjne, który powstaje w Nałęczowie. Prace powoli dobiegają końca.

W Nałęczowie dobiega końca trwająca od dwóch lat budowa największego hotelu w regionie. Czterogwiazdkowy obiekt powstaje na bazie budynku, w którym przed laty miało powstać sanatorium MSWiA. Inwestorem jest polska spółka Arche. Obecnie prowadzone są ostatnie prace związane z zagospodarowaniem pomieszczeń jak też terenu przed budynkiem. Całość nosić będzie nazwę Arche Hotel Nałęczów – Sanatorium Milicyjne, a otwarcie zostało zaplanowane na początek wakacji.

Stylistyka obiektu ma nawiązywać do czasów PRL-u, aby goście choć na chwilę mogli poczuć atmosferę minionych lat. Przy realizacji inwestycji starano się również możliwie jak najwierniej zachować charakter architektoniczny obiektu. Nie przebudowywano tego, co już zostało zrobione w latach 80-tych, kiedy powstawał budynek. Dlatego np. ściany balkonów mają w wielu miejscach oryginalne kolory z tamtych czasów. Wyeksponowane zostały również stare ceglane mury.

Podczas projektowania wnętrza nawiązana została współpraca z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Autorstwa uczniów są m.in. malowidła na ścianach. Oczywiście klimat przeszłości został powiązany z nowoczesnymi rozwiązaniami.

W hotelu do dyspozycji gości będzie 308 pokoi, oferujących łącznie ponad 650 miejsc noclegowych. Oczywiście nie zabraknie restauracji, której szef kuchni Łukasz Rudzki i jego ekipa mają serwować dania, nawiązujące do kuchni lokalnej, te zaś powstawać będą z regionalnych produktów. Będą też bary, w tym na tarasie z przepięknym widokiem na miasto, basen, sauny, jacuzzi a nawet grota solna.

Dla klientów biznesowych przygotowane zostało centrum konferencyjne składające się z czterech sal o łącznej powierzchni 1000 metrów kwadratowych, które jednocześnie pomieści nawet 500 uczestników. Będzie też strefa wellnes&spa, czyli miejsce poświęcone odnowie i urodzie, którą prowadzić będzie Klinika La Perla. Ma ona oferować szeroki zakres usług, w tym relaksacyjne masaże ciała, pielęgnację twarzy oraz autorskie rytuały pielęgnacyjne na bazie kosmetyków a także usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Przypomnijmy, budowę sanatorium rozpoczęto w grudniu 1983 r. W latach 90., kiedy budynek był już w stanie surowym, prace zostały przerwane. Niebawem z powodu braku funduszy zapadła decyzja o porzuceniu pomysłu stworzenia sanatorium. Od tamtej pory nic w tym miejscu się nie działo. Po pewnym czasie obiekt został przekazany w zarząd Starostwu Powiatowemu w Puławach. W 2008 roku teren ten został po raz pierwszy wystawiony na sprzedaż. Całość wyceniono na 25 mln zł, nie zgłosił się też żaden podmiot zainteresowany zakupem.

Nie przyniosły skutku również kolejne próby pozbycia się nieruchomości. W końcu w 2012 roku trafiła ona do Agencji Mienia Wojskowego. Ta przez lata również miała problemy ze znalezieniem chętnych na ten obiekt. Powstały nawet pomysły, aby budynek wyburzyć i starać się sprzedać samą działkę, która z racji dobrej lokalizacji, powinna szybciej znaleźć nabywcę. Ostatecznie jednak w 2020 roku znalazł się zainteresowany zakupem nieruchomości. Teren przy ul. Spółdzielczej zdecydowała się nabyć działająca na rynku nieruchomości oraz hoteli spółka Arche.

Autor: redakcja

12 komentarzy

  1. Ale wstyd

  2. Psiarnia jak na Północnej

  3. Czy po 22 będzie godzina milicyjna i ścieżka zdrowia?

  4. Ale po co do tej dziury jechać przecież tam nic nie ma ciekawego.

  5. Ponoć zdrowe powietrze jest w Nałęczowie

  6. Wąsacz po raz kolejny zdołał nałapać leszczy na obietnice „pewnych zysków” na kondo-apartemą? Za PRL takie cwaniaki mogły co najwyżej organizować grę w 3 kubki albo handlować pokątnie walutą, a teraz brylują w aureoli inwestorow.

  7. Tak patrząc na zdjęcie z drona – to miejsc parkingowych tam zbyt wiele nie będzie. Ciekawe gdzie samochody potencjalnych gości zaparkują.

  8. Jak dla mnie bardzo ciekawy projekt w którym jest potencjał. Sanatorium milicyjne to tylko z nazwy zostanie, bardzo fajnie że będzie nawiązywał do tamtych czasów w miły sposób. I w końcu może będzie jakiś normalny Hotel w Nałęczowie.

Dodaj komentarz