Puławy zwiedzimy z audio przewodnikiem

Już niebawem zwiedzając ważniejsze zabytki Puław będziemy mogli skorzystać z audio przewodnika. Urządzenia zostały właśnie zakupione.

Puławski Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa zakupił właśnie 51 urządzeń, dzięki którym turyści dowiedzą się historii oraz ciekawostek dotyczących tutejszych zabytków. Audio przewodniki będą przystosowane do obsługi w dwóch językach: polskim i angielskim. Na każdym z nich zostanie umieszczone nagranie dźwiękowe, w którym lektor opowiada o ważniejszych zabytkach. Nagranie będzie zawierało szczegółowy opis Pałacu Książąt Czartoryskich, Świątyni Sybilli, Domku Gotyckiego, Domku Żółtego oraz parku. Całość ma trwać do 40 minut.

Urządzenia zostaną rozdzielone do danych obiektów: Najwięcej, gdyż 41 będzie służyło turystom odwiedzającym Domek Gotycki i Świątynię Sybilli, pozostałe 10 osobom zwiedzającym Pałac Czartoryskich i przyległe mu obiekty. Urządzenia są proste w obsłudze, nagranie będzie można dowolną ilość razy przewijać zarówno do przodu jak i do tyłu, czy tez uruchamiać od nowa. Będzie ono wyposażone w słuchawki, jednak w przypadku grupy zorganizowanej można będzie słuchać nagrania przez wbudowany głośnik.

Z audio przewodników będzie można skorzystać już od początku listopada. Będzie można wypożyczać je w Galerii „Kordegarda”, gdzie po wpłaceniu kaucji zwrotnej dostaniemy urządzenie. Wysokość kaucji nie została jeszcze ustalona.

(fot. lublin112)
2013-10-20 17:23:04

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7851zł 0.91%
  • GBP 5.2717zł 0.51%
  • EUR 4.554zł 0.32%
  • CHF 4.1003zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!