Puławy: Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o handel kokainą i marihuaną

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z puławskimi kryminalnymi oraz Wydziałem Realizacyjnym KSP w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami.

-Poniedziałkowe zatrzymania to kolejna realizacja policjantów Centralnego Biura Śledczego oraz KPP w Puławach. Już w lutym tego roku zatrzymano trzech mieszkańców Puław, którzy posiadali blisko kilogram narkotyków. Tym razem wspólnie z Wydziałem Realizacyjnym KSP w Warszawie policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby. Mieszkańcy Warszawy zostali dynamicznie zaskoczeni kiedy podróżowali samochodem. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu wieluńskiego. Nie stawiali oporu – informuje mł. insp. Janusz Wójtowicz z KWP Lublin.

-Podczas przeszukania 29 i 33-latka oraz samochodu policjanci odnaleźli 44 gramy kokainy oraz dwa woreczki strunowe z marihuaną. Następnie policjanci przeszukali pomieszczenia w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych. W pomieszczeniach gospodarczych bloku mieszkalnego do których miał dostęp jeden z mężczyzn policjanci odnaleźli kolejne paczki z marihuaną. Łącznie zabezpieczono prawie 3 kg marihuany. Szacowana wartość zabezpieczonych narkotyków sięga 120 tys. złotych – dodaje mł. insp. Janusz Wójtowicz.

Obaj mieszkańcy Warszawy trafili do policyjnego aresztu. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli samochód marki peugeot o wartości około 20 tys. złotych i ponad 20 tys. złotych w gotówce. Wczoraj obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Puławach.

Za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

2014-05-15 10:46:31
(fot. wideo KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS