Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Puławy: Skontrolowano ponad 70 busów, ciężarówek i autobusów. Efekt? 52 mandaty

Podczas działań „Truck&Bus” funkcjonariusze puławskiej Policji skontrolowali ponad 70 autobusów, busów i ciężarówek. Efekt tych kontroli jest zatrważający, mundurowi nałożyli na kierowców 52 mandaty.

W piątek puławska drogówka przeprowadzała działania pod nazwa „Truck&Bus”. Policjanci szczególnie uważnie kontrolowali kierowców autokarów i pojazdów ciężarowych.

– Skontrolowali ponad 70 pojazdów, w tym 38 samochodów ciężarowych. W trakcie kilkunastogodzinnych działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 7 pojazdów. W związku z tym zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych, jeden pojazd nie został dopuszczony do dalszego ruchu. Policjanci nałożyli mandaty karne za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego 52 kierowcom – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Mundurowi podczas kontroli sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów, oraz kontrolowali, czy liczba znajdujących się w samochodach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

– Policjanci sprawdzali też przestrzeganie przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku oraz weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach. Kontrolowali również stan trzeźwości kierujących – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

Akcja miała na celu dyscyplinowanie kierujących pojazdami, poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, krajowego i międzynarodowego przewozu osób i rzeczy.

68-100607

2017-02-18 11:19:22
(fot. Policja Puławy)

4 komentarze

  1. Takie „ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, krajowego i międzynarodowego przewozu osób i rzeczy”, powinno być jedną z codziennych czynności naszej kochanej policji, a nie akcją od wielkiego dzwonu i na od święta.

    • Dokładnie. Jeśli wystawiono 52 mandaty to akcja musiała się zwrócić z nawiązką. Po co podatnicy mają utrzymywać Policję, skoro Policja jest w stanie zarobić na siebie sama.

  2. Proponuję ustawić się przed jakąkolwiek firma kurierska w poniedziałek rano,99% pojazdów będzie nie sprawnych lub przeladowanych 😉 a jaka oszczędność paliwa dla policji i jaka skuteczność pracy 😉

  3. Kontrola pierwszego auta może i ma skutek . Gdy pójdzie fama w eter przez CB radio że jest nalot policji i ITD , to reszta kontroli jest już tylko ściemą i mogą ukarać tylko za duperele .