Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Puławy: Obywatelska czujność zapobiegła kradzieży w piwnicach

Dzięki obywatelskiej czujności nie doszło do kradzieży w piwnicach bloku mieszkalnego w Puławach. Policjanci zatrzymali sprawców na gorącym uczynku.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek po godz. 2:00. Puławscy policjanci zostali poinformowani przez świadka o dwóch „kręcących się” mężczyznach w piwnicach bloku mieszkalnego.

-W jednej z piwnic wskazanego bloku mundurowi zastali dwóch młodych mężczyzn. Przygotowywali łupy do wyniesienia. Widokiem policjantów byli bardzo zaskoczeni kwitując słowami „ale wpadliśmy”. Do piwnicy weszli ukręcając skobel przy drzwiach. Dwaj zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Puław w wieku 24 i 27 lat – informuje podkom. Marcin Koper puławskiej Policji.

Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Teraz policjanci ustalają, czy zatrzymani nie dokonywali innych włamań. Zatrzymanym za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

2015-01-09 11:03:23
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. pałą po łapach – że niby stawiali opór przy zatrzymaniu i dopiero wtedy na komisariat

  2. Dziwne, że policja zareagowała na „obywatelską czujność”. 2 dni temu też wykazałem obywatelską czyjność i „namierzyłem” oszusta wyłudzającego na olx.pl, „sprzedawał” przez kilka dni tą samą rzecz, różniły się tylko zdjęcia, miejscowość, i adres maila z którego się logował, nr konta bankowego był tem sam. Nawet po informacji, że niby zrobiłem przelew, po napisaniu do gościa z innego konta, dalej twierdził że ogłoszenie aktualne i podawał nr konta do przelewu. Zgłaszając sprawę na 997 i dając oszusta policji „na tacy”, usłyszałem, że nic nie mogą zrobić, bo muszę osobiście zgłosić popełnienie przestępstwa. A znając życie nie przyjęli by zgłoszenia dopuki bym się nie dał mu oszukać. Taka ta nasza polska policja… Gdybym powiedział, że sąsiad hoduje sobie konopię, wiedzieli by co z tym zrobić.