Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Puławscy strażacy już się pakują. Ich siedzibę niebawem zniszczą buldożery

Z centrum miasta strażacy wyprowadzają się na jego przedmieścia. Jednak tymczasowo, gdyż za około dwa lata wrócą w to samo miejsce. W tym czasie będzie trwała budowa nowej jednostki.

Trwają przygotowania do przeprowadzki puławskich strażaków. Muszą oni opuścić dotychczasową siedzibę zlokalizowaną przy skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i Słowackiego. Nastąpi to jeszcze w tym tygodniu.

Przewożenie sprzętu oraz wyposażenia budynku już się rozpoczęło. Od najbliższego czwartku będą Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Puławach będzie się mieścić w tymczasowej siedzibie między obwodnicą a Zakałdami Azotowymi, a dokładnie w Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Mościckiego.

Decyzję taką podjęto z uwagi na fakt, iż obecne budynki nie spełniają już wymagań. Powstały one w 1974 roku i garaże są zbyt małe dla coraz większych i nowocześniejszych pojazdów ratowniczo-gaśniczych, do tego brakuje zaplecza sanitarnego i wiele innych. Ponieważ koszty modernizacji i przystosowania obecnej jednostki byłyby bardzo duże postanowiono, że obiekty zostaną wyburzone zaś na ich miejsce wybudowane będą nowe.

Nowa siedziba puławskich strażaków ma spełniać wszystkie funkcje wymagane dla tego typu obiektów, czyli zapewniać możliwość: garażowania pojazdów, przechowywania sprzętu przeznaczonego do działań oraz sprzętu ochrony indywidualnej, przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach, dysponowanie sił i środków oraz koordynacja działań oraz posiadać zaplecze socjalne dla załogi. Do tego ma pozwalać na magazynowanie rezerwowego sprzętu do działań, naprawę i konserwację sprzętu oraz drobnych napraw pojazdów, ładowanie butli powietrznych jak też magazynowanie innego sprzętu i materiałów.

Do tego dochodzi oczywiście miejsce na organizowanie szkoleń teoretycznych, szkoleń i ćwiczeń praktycznych z użyciem sprzętu czy też podnoszenie sprawności fizycznej załogi. Budowa nowej komendy ma potrwać około dwóch lat. Oczywiście jednostka w tym czasie będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Puławscy strażacy już się pakują. Ich siedzibę niebawem zniszczą buldożery

Puławscy strażacy już się pakują. Ich siedzibę niebawem zniszczą buldożery

Puławscy strażacy już się pakują. Ich siedzibę niebawem zniszczą buldożery

(fot. GSV, PSP Puławy)

2 komentarze

  1. Wykorzystać szansę

    Komenda powinna być wyprowadzona poza obszar miasta , a nie w środku miasta

  2. Życzę jak najmniej wyjazdów, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego zakładowego,, szczytu”.

Z kraju