Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Puławscy pseudokibice odpowiedzą za rasizm i uszkodzenie mienia

Puławscy kryminalni zatrzymali wandali, którzy zniszczyli elewację czterech bloków w Puławach. Sprawcy umieścili na nich napisy i hasła nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym i etnicznym. Zatrzymani wywodzą się ze środowiska puławskich pseudokibiców.

W minionym tygodniu puławscy policjanci otrzymali zawiadomienie o uszkodzeniu elewacji czterech bloków w Puławach. Sprawcy wykonali sprayem napisy o wulgarnej treści, nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym i etnicznym. Z napisów wynikało również, że sprawcy wywodzą się ze środowiska puławskich pseudokibiców.

– Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą skojarzyli, że kilka dni wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce w Rykach. W tamtym przypadku sprawcy również wymalowali na kilku blokach hasła o podobnej treści. Straty wyniosły kilkaset złotych, a sprawcy faktycznie byli mieszkańcami Puław. Kryminalni szybko wyjaśnili sprawę i zatrzymali wandali – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Jak się okazało, podobne napisy wandale umieścili we przystanku we Wronowie oraz na naczepie ukraińskiej ciężarówki zaparkowanej w Żyrzynie.

– Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów dwóm z nich, 22-latkowi oraz 40-latkowi z Puław. Mężczyźni są podejrzani o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenie grupy ludności z powodu przynależności narodowościowej i etnicznej oraz uszkodzenia mienia – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto będą musieli pokryć koszty usunięcia napisów. Policjanci nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów.

2017-04-13 17:40:24
(fot. Policja Puławy)

8 komentarzy

  1. Ja bym ich uniewinniła 🙂 ba … nawet medal dała 🙂

  2. Pustaki z nadmiarem czasu. Pewnie jeszcze marudzą, że nie mają pracy, bo im imigranci zabierają.

  3. Do 5 lat za kilka bluzg na ścianie, za jazdę po pijaku do 2 lat pozbawienia wolności, polska sprawiedliwość brak mi słów koorwa mać.

Z kraju