PSP Włodawa: W styczniu wybuchło siedem pożarów budynków mieszkalnych

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie mają od początku roku ręce pełne pracy. Wyjeżdżali już do siedmiu pożarów budynków mieszkalnych. Łącznie ocalono mienie wartości setek tysięcy zlotych.

Głównie dochodziło do pożarów w kotłowniach i na strychach oraz w miejscach przechodzenia komina przez stropy. Poniżej prezentujemy opisy kilku akcji prowadzonych przez strażaków w rejonie Włodawy.

18 stycznie w Orchówku pod Włodawą przyczyną pożaru w budynku mieszkalnym było wypadnięcie żaru z kotła centralnego ogrzewania. Doszło do dużego zadymienia pomieszczeń. Na miejscu interweniowały dwa zastępy strażaków, z JRG Włodawa a drugi z OSP Orchówek. Wstępnie wyceniono straty na 10 tys. zł., strażacy szacunkowo uratowali mienie wartości 50 tys. zł. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru w kotłowni oraz przewietrzaniu reszty obiektu przy użyciu wentylatora mechanicznego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W dniu 21 stycznia 2014 r. około godziny 20 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w miejscowości Orchówek. Do zdarzenia wysłany został jeden samochód gaśniczy z JRG Włodawa. Pożar był spowodowany zapaleniem się sadzy w kominie i przedostawaniem się dymu do pomieszczeń mieszkalnych. Uratowano mienie o szacunkowej wartości 40 tys. zł. Akcja trwała 2 godziny.

Z kolei W dniu 22 stycznia 2014 r. około godziny 16 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Sobibór. Do pożaru zadysponowano samochody gaśnicze z OSP Sobibór, JRG Włodawa i OSP Orchówek, łącznie 18 strażaków, 4 samochody gaśnicze. Działania strażaków polegały na gaszeniu palącego się drewnianego stropu z jednoczesnym prowadzeniem rozbiórki elementów budynku które mogły zostać objęte pożarem. W trakcie działań do przewietrzania pomieszczeń używano wentylatora mechanicznego. Działania strażaków trwały 2 godziny. Straty wstępnie wyceniono na 15 tys. zł., uratowano budynek o wartości 150 tys. zł. Wstępną przyczyną pożaru były nieszczelności przewodu kominowego. Na miejscu pożaru obecna była policja.

2014-01-27 19:58:37
(fot. mł. kpt. Łoś Andrzej, pożar w Orchówku)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy