690 680 960

Przywłaszczył portfel, ale ruszyło go sumienie

Do puławskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który przyniósł portfel z dokumentami oraz kartami kredytowymi należącymi do mężczyzny z powiatu puławskiego. 55-latek przekazał mundurowym, że przywłaszczył przedmioty kilka dni wcześniej, ale gdy „ruszyło go sumienie” postanowił zanieść je na policję.

Do puławskiej komendy zgłosił się 55-letni mieszkaniec Puław, który oświadczył, że kilka dni wcześniej przywłaszczył znaleziony portfel z dokumentami i kartami kredytowymi, a teraz chciałby go oddać.

Skruszony mężczyzna przekazał dyżurnemu portfel wraz z zawartością, prosząc o przekazanie ich właścicielowi. Z jego relacji wynikało, że znalazł portfel na podłodze w jednej z kolektur w Puławach i w pierwszym odruchu wziął go ze sobą do domu. Gdy ruszyło go sumienie, postanowił oddać znalezisko, ale że nie znalazł w dokumentach adresu, postanowił przynieść wszystko na policję.

Teraz policjanci sprawdzą, czy faktycznie wszystko zostało zwrócone i przekażą przedmioty właścicielowi. Od tego zależy także dalszy tok postępowania w tej sprawie.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Dlatego lepiej nie podnosić żadnych portfeli. Niech leżą.

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas