Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszedł do byłej żony z nożem i zagroził, że spali dom oraz gospodarstwo

Policjanci z Kurowa zatrzymali agresywnego 61-latka, który przyszedł z nożem do byłej żony i zagroził, że spali dom oraz gospodarstwo. Mężczyzna za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Mieszkaniec gminy Markuszów trafił do aresztu.

W miniony piątek policjanci z Kurowa przyjęli zgłoszenie o awanturze. Mundurowi interweniujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 61-latek przyszedł do byłej małżonki z nożem i wszczął awanturę, w trakcie której groził kobiecie, że spali jej dom oraz gospodarstwo. Za kobietą wstawił się jej znajomy, ale napastnik, trzymając w dłoni nóż, zaczął mu grozić, że go zabije.

Właścicielka domu widząc zachowanie mężczyzny zaalarmowała służby. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 61-latka. Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek był nietrzeźwy, miał półtora promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Po wykonaniu w sprawie szeregu czynności, przesłuchaniu świadków, 61-letni mieszkaniec gminy Markuszów został przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty – gróźb karalnych wobec byłej żony i jej znajomego oraz niezastosowania się do postanowienia sądu w sprawie zakazu kontaktowania się i zbliżania do byłej żony.

Ze względu na to, że był już karany za przestępstwa podobne i odbywał z tego tytułu karę pozbawienia wolności, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

(fot. Policja)

11 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Przyszedł do byłej żony z nożem i zagroził, że spali dom oraz gospodarstwo – tak po katolicku, jak to kiedyś grillowała „święta inkwizycja”, albo rżnięto innowierców podczas „świętych” wypraw krzyżowych.
  Oczywiście w imię boże (nie inaczej przecież).

  • Zapoznaj się z Dziesięcioma Przykazaniami i napisz, które każe tak postępować.

   • Przecież napisał „w imię Boże”. Takim wolno wszystko

    • Jeśli ktoś powie, że złe uczynki robi w imię Boga, to tym samym odwraca się od niego.

   • Dziadek ze Slamsowa

    Bławat, ty dziesięciu przykazań nie znasz, że pytasz ???

    • Co ty sie tu Bławat, na 10 przykazań powołujesz ???
     Myślisz pewnie, że są przestrzegane, pomyśl o sobie i swoim codziennym postępowaniu.
     Zawsze ich przestrzegasz ?

    • A ty czytać ze zrozumieniem nie umiesz że się Blawata pytasz?

 2. Bławat rozumiem, że Twój pan z piekła siadł ci na głowę i dusi ciebie, ale nie musisz tu wymiotować.

 3. Oczywiście tylko kobita pokrzywdzona. A kto go w żeniaczkę wmanewrował? A kto chłopu całe życie zmarnował? Sporo w życiu widziałem i się nie dziwię, że co poniektórym nerwy puszczają. Żebyście widzieli jakie rzeczy potrafią się dziać podczas rozwodów. Pojęcia nie macie co może w babsztyl wymyślić.

  • No tak, pewnie kobieta na niego z nożem nastawała, dlatego miał zakaz zbliżania się

 4. Czyli kolega Franciszek twierdzi że to pewnie wina kobiety?

Z kraju