Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjechali wyciąć potężne drzewo, mieszkańcy stanęli w obronie dębu (zdjęcia)

Od rana gorąca atmosfera panuje u zbiegu ul. Perłowej i ul. Bursztynowej w Lublinie, gdzie przyjechała ekipa pracowników z zamiarem wycięcia okazałego dębu. W obronie drzewa stanęli mieszkańcy pobliskich bloków. Na miejscu interweniowała policja oraz straż miejska.

113 komentarzy

 1. Jeśli chcieli wyciąć,to od listopada do końca marca się wycina

 2. „jedyne stare drzewo i jedyny zielony teren” co za bezczelne kłamstwo xd

 3. Artykuł trafia w czuły punkt bo coś za ostra ta obrona pato-deweloperki. Zazwyczaj większość jedzie po nich równo. Wiadomo że łapówek na forach nikt nie udowodni ale mniej więcej wiadomo z jakim rodzajem ludzi mamy tu do czynienia. Jak to mawiają – sprzedaliby własne matki i jeszcze wysłali za pobraniem. Piękne bezbronne drzewo nie ma szans na przeżycie. Tak jak górki czechowskie.

  • No tak…
   Bo przecież jak budują blok z mieszkaniem dla mnie to wtedy jest kochany deweloper.
   I chodzimy sprawdzać nie ile drzew wyciął pod moje mieszkanie tylko czy budowa jest w terminie.
   Ale jak już mam gdzie mieszkać to wtedy „pato-deweloperka”.

 4. Jak by mi rosło takie drzewo na środku działki też bym wyciął, i już developer łyka działeczkę

 5. rzók ty nieudaczniku

 6. Kukułko ,jak się jest normalnym urzędnikiem w urzędzie miasta,a nie totalnym ignorantem to pozwolenie na wycinkę wydaje się od października do końca marca.Kto normalny wycina żyjące zielone drzewo w czerwcu,jeśli nie zagraża ono życiu i zdrowiu.A no taki wycina,co się czuje bezkarny i jak ma władzę ,to wszystko mu wolno

  • urzędnicy są bezkarni. przeciągają decyzje środowiskowe. kowidem zasłąniając się olewali brzydko pisząc kpa

 7. A jak składałem prośbę o wycięcie topoli, która prawie nie ma korony, to napisali że to niepowetowana starta dla miejskiej zieleni.

 8. Jeśli masz obywatelu działkę budowlaną w tym mieście albo i kraju to dam Ci gratis dobrą radę. Jak tylko wyrośnie na tej działeczce cokolwiek powyżej kolan wytnij, wyrżnij, wykarczuj do gołej ziemi. Bo jak pozwolisz, żeby wyrosło drzewo, a kiedyś zechcesz to drzewo wyciąć, to zbiegnie się potem zgraja wzmożonych obywateli dla których to już nie jest „twoje” drzewo tylko „nasze” drzewo. Po co Ci ten kłopot i nerwy? Tnij od razu do zera, niech mają durnie to, na co zasługują.

  Nie liczy się tomografia, nie liczy ekspertyza dendrologiczna, nie liczy się, że działka budowlana ani to, że prywatna. Liczy się to, że pańcia jedna z drugą miała ładny widok, a dziecko kolejnej bawiło się w konarach. Dlatego ma zostać tak jak było i już! Ludzie dziecinnieją i z nudów zajmują się pieniactwem. Wokół własnych mieszkań sadzą drzewka karłowate, bo nie chcą, żeby było ciemno, ale na cudzym chcieliby baobaby. Mają prawo do 50m2 podłogi w bloku, a zachowują się tak jakby gospodarowali co najmniej kilkoma hektarami.

 9. A co Wy na to żeby takich urzędników wziąć konkretnie na wwidelec? Bezkarne kur…..y robią co chcą za nasze pieniądze, ale przeciwko nam. Może jak przestaną być anonimowi w swoim działaniu i poniosą konsekwencje materialne to zaczął myslec po co do tej pracy przyszli.

  • kolejny, który najlepiej wyciął wszystkie drzewa i zabetonował by wszystko … kuźwa, ludzie co z wami? pszczół nie ma, wróbli nie ma, innych ptaków też coraz mniej …

 10. Najlepiej mieć tylko kostkę brukową i okno sąsiada za swoim oknem sam beton zero zieleni bo liczą się metry kw w nowym bloku jest trochę przestrzeni zielonej piękne drzewo to po co to zmieniać ale za kasę pod stołem to i papier że drzewo jest chore się znajdzie

Z kraju