Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjechali mu pomóc, on ich zaatakował. Odpowie za naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych

Wczoraj po południu ratownicy medyczni zostali zaatakowani przez mężczyznę, któremu pojechali pomóc. Wkrótce 29-latek stanie przed sądem i odpowie za naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych na terenie gminy Chodel w powiecie opolskim. Załoga ratownictwa medycznego otrzymała wezwanie do nietrzeźwego mężczyzny, z którym był utrudniony kontakt.

Na miejscu ratownicy przystąpili do udzielania pomocy medycznej 29-latkowi. W pewnym momencie mężczyzna zaczął być bardzo agresywny, bez żadnego powodu szarpał i odpychał ratowników oraz kilkukrotnie kopnął jednego z nich.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 29-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

3 komentarze

  1. chodzi o to że każdy się boi , każdy chce żyć a wiadomo mogą zastrzyk zrobić , pavulon wstrzykną a łowcy skór już czekają dlatego ludzie tacy agresywni jak ratownicy przyjeżdżają . Sam uciekłem jak mi chcieli zastrzyk rozkurczowy robić jak atak miałem.

  2. Jak przyjechały takie bydlaki jak do mojej ciotki, to wcale się nie dziwię facetowi.