Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjdź na kiermasz w Kurowie, wesprzyj rodzinę chorego Kacpra

W najbliższą niedzielę w Kurowie odbędzie się kiermasz na rzecz rodziny chorego Kacpra. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej we współpracy z otwartą w zeszłym roku Spółdzielnią Socjalną Złoty Kur przygotują pyszne smakołyki, które będzie można zakupić podczas kiermaszu.

W dniu 27 września (niedziela) w Kurowie odbędzie się kiermasz na rzecz rodziny chorego chłopca z gminy Kurów. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej we współpracy z otwartą w zeszłym roku Spółdzielnią Socjalną Złoty Kur przygotują domowe pierogi i bigos, który będzie można nabyć pod kościołem w godzinach 10-13.

Każdy kto zakupi smakołyki dostanie ulotkę, na której jest adres do zbiórki na rzecz potrzebującej rodziny na platformie pomagam.pl. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki temu dotrą do większej liczby ludzi dobrej woli.

Zbiórka prowadzona jest na rzecz Kacpra, która ma 14 lat i mieszka razem z mamą Renatą i braćmi Mateuszem (15 lat) i Bartoszem (12 lat) w starym domku babci, gdzie mają do dyspozycji jedno pomieszczenie. Brakuje im łazienki, a pokój zimą ogrzewa tzw. „koza”. Pani Renata jest dzielną kobietą, odkąd 7 lat temu zostawił ją mąż, sama boryka się ze wszystkimi problemami.

W październiku zeszłego roku u Kacpra zdiagnozowano niedokrwistość aplastyczną. Chłopiec 3 miesiące spędził w szpitalu. Izolatka, chemia, strach. Tego doświadczył. Teraz jest trochę lepiej. Wyniki poprawiły się, Kacper jest wesoły, pani Renata optymistycznej patrzy w przyszłość. Jedno co spędza jej sen z powiek, to warunki mieszkaniowe. Kacper powinien mieszkać w wygodnym i ciepłym domu, w higienicznych warunkach.

Były różne pomysły, między innymi rozbudowa domu babci, albo stancja. W końcu zapadła szalona decyzja o budowie domu, ponieważ Pani Renata jest właścicielką działki budowlanej i domu drewnianego z rozbiórki, który zabezpieczony leży na działce, planu i pozwolenia na budowę nowego. Decyzja szalona, bo pani Renata dysponuje niewielkimi oszczędnościami, które wystarczą jedynie na materiały na stan surowy budynku. Wszyscy, którzy wspierają tę rodzinę bardzo liczą na wasz dobroć serca.

(fot. nadesłane)

7 komentarzy

  1. Wszystkiego najlepszego dla Kacpra. Zdrowia!

  2. Może ktoś podrzucić link do zbiórki? Na pomagam jest ich sporo

  3. Kochani klikając w odnośnik pomagam pl w artykule jesteście przekierowani od razu do zbiórki.

  4. W każdym mieście i gminie gdzie są takie dzieci. To powinno być organizowane. A GDZIE JEDR KOŚCIÓŁ?! DLACZEGO NIE POMAGA. Kościół księża są bardzo bogaci. Dlaczego umia tylko brać??!!
    Proszę o choć 1przyklad gdzie ksiądz fizycznie dał pieniądze na jakąś pomoc .

  5. Link jest w artykule, pod pomagam.pl