Przyczepy ze słomą stanęły w płomieniach. Kierowca zdołał uratować ciągnik (zdjęcia)

W trakcie transportu, zapaliła się przewożona na przyczepach słoma. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z Woli Przybysławskiej i Garbowa. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek około godziny 18 w miejscowości Przybysławice w gminie Garbów. Na drodze powiatowej prowadzącej od węzła Nałęczów do Woli Przybysławskiej zapaliła się przewożona na przyczepach słoma.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z OSP Woli Przybysławskiej i Garbowa. Kierowca zdołał w międzyczasie uratować ciągnik odpinając od niego przyczepy.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

(fot. nadesłane – Albert)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Jak słoma może sama się zapalić? Niedopałek papierosa gdzieś zapruszony? Zastanawiające to jest jak mogło dojść do jej samozapalenia

 2. Piorun strzelił?

 3. Iskraz tłumika.

 4. Kolegów chciałbym uświadomić że to iskra z rury wydechowej ciągnika jest przyczyną tego pożaru.

 5. Pamiętam jak kiedyś u nas Zetor chodził cały dzień w prasie, potem pojechaliśmy po słomę i jak wracaliśmy w nocy to iskrzyło z wydechu a Zetor ma przecież specjalny filtr przeciwiskrowy w wydechu to co mówić 60-tka. Także tutaj iskra z wydechu albo niedopałek.

  • kolego iskra z tłumika wyrzucona w powietrze gaśnie w niecałe pół sekundy moja teza jest taka iż jechał sobie gość autem z przeciwnej strony i sobie peta pykną przez okno

   • hahaha a mnie sie zdaje…. że to kosmici grilla palili i im brykiet odprysł…. ogarnij się! bo żal mi ciebie – co do iskry z tłumi, w d…. byłeś i internetów sie tylko naczytałeś, uświadomię cię nie każda iskra gaśnie w 0.5sekundy mało tego z tłumika traktora wylatuja też czasem niewielkie odłamki rozrzażonego nagaru z tłumika… ale nieeeee co ja tam wiem 😀

 6. Zawsze się słoma pali za c-360 😗

 7. Brawo za myślenie i odczepienie przyczep za wczasu.

  • pewnie że brawo! nigdy chyba nie byłeś przy pożarze słomy i ścierniska… i nie wiesz niestety jak to szybko się pali – wiecej kreskuwek nie ogladaj, tak tak tam ….pod wplywem predkosci jazdy gasza pożar słomy na przyczepie…. hahaha dzieciaku…

 8. W Łomazach dzisiaj też podobne zdarzenie miało miejsce i jakoś nikt o nim nie pisze. Bele na przyczepie w centrum miejscowości się paliły, uprzedzając pytania – szczegółów nie znam.

 9. Nie pisałem, że tutaj przyczyną był samozapłon.

 10. dobrze ze to 60 tka a nie jakis nowy wynalazek sasiad tak stracil new holanda jak mu sie zaczely palic kable w podobnej sytuacji i sterownik silnika wszedl w tryb awaryjny

 11. Miastowe nie znajo

 12. albo kierowca palił albo pompa i wtryski do regeneracji i tyle w temacie

 13. Jak docisnął mocno ,czyli dawał dużo gazu ,to rzeczywiście mogły iskry lecieć z tłumika i zawinęło je ciągiem powietrza na przyczepę,przy takiej suszy mogła, któraś nie zgasnąć i spaść na wysuszoną na pieprz słomę ,a przy takim upale , mogło się niestety zacząć tlić i palić.

 14. Fundacja pomocy Niedacznikom z BMW

  zwarcie instalacji elektrycznej

 15. Krystian from Dżamajka

  A dziadek mowili żeby kunia nie sprzedawać. Kuniowi z tłumika czasem parę „szyszek” wypadnie ale nic się nie stanie chyba, że Woźnica wrażliwy

 16. Według mnie ustawka zrobiona pod ubezpieczenie a ze upał to moze sie nikt nie przyczepi.

 17. Właśnie zrobiłem test że słomą. Dałem gazu do spodu w C360 i iskry spadły na pustą przyczepę. Koniec tematu, pozdrawiam.

 18. Przyczyną mogło być wyrzucenie peta przez pseudo palacza brudasa co wyrzuca pety przez okno pojazdu.za takie zachowanie to powinni wszystkie pety wyzbierać w okolicy lub dowalić mandat z 10tys.

 19. Jazda z kiepem w pysku częsty widok u tego gospodarza. Jednak mu wcale się nie dziwię jak se browarka strzeli za stodołą to i zapali, bo jak wytrzymać z tako babo ma chłopina. Kto zna to wie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach