Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przychodził w nocy i kradł paliwo. Ze zbiorników „zniknęło” ponad 800 litrów paliwa

Na gorącym uczynku kradzieży paliwa policjanci z komisariatu w Kocku zatrzymali 38-latka z gm. Firlej. Sprawca w nocy przychodził pod maszyny budowlane i przy pomocy kanistra spuszczał ze zbiorników paliwo. Łącznie ukradł ponad 800 litrów paliwa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku w powiecie lubartowskim uzyskali informację o tym, że ze zbiorników maszyn budowlanych nieznana osoba kradnie od pewnego czasu paliwo. W minioną środę podczas patrolu w bliskiej okolicy drogi krajowej nr 48 i stacji paliw policjanci zauważyli mężczyznę, który w środku nocy wszedł na teren stacji, w rękach trzymając kanistry i reklamówkę.

– Po chwili podszedł do jednej z maszyn i próbował upuścić paliwo do jednego z przyniesionych zbiorników. Na widok mundurowych zaczął nagle uciekać, jednak już po kilkunastu metrach został zatrzymany w pieszym pościgu. 38-latek został zatrzymany i przewieziony na dalsze czynności do lubartowskiej komendy. Jak ustalono, mężczyzna od marca tego roku kilkukrotnie dokonał kradzieży łącznie ponad 800 litrów paliwa z maszyn budowlanych znajdujących się w miejscowości Kock Kolonia – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Swoim działaniem mężczyzna spowodował stratę o łącznej wartości ponad 5 000 złotych. 38-latek włamywał się do zbiorników z paliwem znajdujących się w maszynach budowlanych i upuszczał z nich paliwo.

– 38-latek przyznał się do popełnionych kradzieży paliwa. Już niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

PRZECZYTAJ

Zderzenie motocykla z oplem na drodze wojewódzkiej. Trwa walka o życie motocyklisty (zdjęcia)

3 komentarze

  1. wciskam i wlazło

    Firmy budowlane zawyżają ceny swoich usług i nikt tego nie kontroluje. Nikt nie zbiedniał z powodu ubytków tego paliwa.

  2. Pewnie tyle nie wyniosl, budowlancy sami wynosili to mu dokleili 😀

Dodaj komentarz