690 680 960

Przybywa groźnych zjawisk pogodowych w regionie. Superkomórkowa burza w rejonie Hrubieszowa

Zgodnie z prognozami, w regionie pojawiły się intensywne burze, które przynoszą lokalnie obfite opady deszczu. W powiecie hrubieszowskim utworzyła się superkomórka burzowa, która wykształciła chmurę stropową oraz zalążek trąby powietrznej.

Jak informuje Sieć Obserwatorów Burz nad powiatem hrubieszowskim utworzyła się superkomórka burzowa, która wykształciła chmurę stropową, a także zalążek trąby powietrznej. Obecnie w rejonie Hrubieszowa można spodziewać się intensywnych opadów deszczu oraz lokalnie gradu.

Intensywne opady występują również w powiecie chełmskim, bialskim oraz tomaszowskim. Miejscami doszło do zalań i podtopień. Z biegiem godzin groźnych zjawisk pogodowych będzie przybywać w regionie. Obok jednej wygasającej burzy, formować mogą się kolejne ośrodki burzowe, które nieść mogą intensywne, nawalne opady, lokalnie grad o średnicy do 2-4 cm, wiatr do 70-80 km/h.

Najwięcej burz wystąpi dziś po południu we wschodniej części kraju, gdzie zaznaczy się strefa konwergencji wiatru dolnego. Szczytowa aktywność burzowa przypadnie na przedział godzinowy od 13 do 18. Burze mogą utrzymać się miejscami nawet do godzin nocnych. Przy czym potencjał do przynoszenia niebezpiecznych zjawisk po zachodzie słońca ma stopniowo maleć.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. Gdzie te zalania i podtopienia?Pokażcie zdjęcia i filmy.

  • Brajanek (ten od Dżesicy)

   @J – W przypadku zalania, zawsze istnieje możliwość podtopienia (w pijackim śnie).

 2. Cichobiorek cichodajek

  Mimo sporych wypocin speców od wróżenia pogody do Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin) wczoraj nie dotarła żadna komórka (ani zwykła, ani super).

 3. Dziadek ze Slamsowa

  Jakbym się u siebie (na slamsowie) opierał na przepowiedniach i zapowiedziach deszczu, to by mnie nie tylko sadzonki pomidorów, ale i pospolita sałata zwiędła.
  Tymczasem, panie, mając spora dozę tzw. ograniczonego zaufania do wróżbitów i jasnowidzów, wziąłem se (w prawom przedniom) chwyciłem koneweczkę napełnioną aqua della pompa i po maniuniu podlałem co trzeba.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin