Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przybędzie połączeń na trasie Lublin – Warszawa. Będą loty wieczorne i poranne

Dwa razy dziennie, rano i po południu, będzie można polecieć z Lublina do Warszawy. Właśnie zapowiedziano uruchomienie dodatkowego połączenia. Ma być ono odpowiedzią na dobre wyniki na tej trasie.

Port Lotniczy Lublin zapowiedział zwiększenie połączeń lotniczych pomiędzy Lublinem a Warszawą. Uruchomiona we wrześniu 2018 r. trasa od początku cieszy się sporym zainteresowaniem pasażerów. Początkowo loty odbywały się pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Przewoźnik od początku nie ukrywał, że liczy na pasażerów, którzy potrzebują sprawnie i w krótkim czasie dostać się do stolicy bez oczekiwania w korkach na przebudowywanej trasie, czy też spędzania kilku godzin w pociągu podczas podróży koleją. Dodatkowo połączenie zostało skomunikowane w ten sposób, aby pasażerowie mieli możliwość przesiadki do samolotów odlatujących do Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej.

Wraz z końcem marca b.r. częstotliwość połączeń została zwiększona i loty pomiędzy Lublinem a Warszawą odbywają się codziennie. Samolot z Lotniska Chopina startuje o godzinie 13:40, w Porcie Lotniczym Lublin ląduje zaś o godzinie 14:30. W drogę powrotną wraca o godzinie 15.10, by po 50 minutach wylądować w Warszawie. Obsługuje je samolot Bombardier Q400, na którego pokładzie mieści się 78 podróżnych.

Od 27 października pomiędzy Lublinem a Warszawą uruchomione zostanie kolejne połączenie. Operatorem również będą Polskie Linie Lotnicze LOT. Jednak ma ono zapewniać poranne dotarcie do Warszawy i wieczorny powrót na Lubelszczyznę. W poniedziałki, środy, czwartki i niedziele samolot będzie startował z Warszawy o godzinie 22.55 by o godzinie 23.45 wylądować w Świdniku. Następnie pozostanie na płycie lotniska na noc i o godzinie 6 rano ruszy w drogę powrotną. Jak wyjaśniają władze lubelskiego lotniska, ma to być głównie oferta dla pasażerów, którzy na lotnisko Okęcie dojeżdżali z naszego regionu własnym samochodem lub innymi środkami komunikacji. O jego uruchomieniu zadecydowały dobre wyniki lotu popołudniowego.

(fot. Port Lotniczy Lublin)

26 komentarzy

 1. No teraz ma to sens też dla kogoś, kto na jeden dzień musi wyskoczyć do Wawy służbowo. Poprzednio dla takiej osoby sensu nie miało.

 2. Nie rozumiem po co to komu skoro S17 aż za Garwolin jest w zasadzie gotowa (czekamy na obwodnicę Ryk) ?

  • Zaparkuj w godzinach szczytu w Warszawie, to zrozumiesz. Nie twierdzę, że się nie da. Tylko czasami trzeba dość długo szukać miejsca.

  • Ale w czym masz problem?
   To nie są loty na trasie Warszawa – Kraków lub Warszawa – Rzeszów wożące „ważnego polityka” i jego rodzinę.
   To nie są loty ze statusem HEAD.
   To nie są loty loty, za które płaci podatnik.
   Skoro LOT uruchamia kolejne połączenia, to znaczy, że jest takie zapotrzebowanie.
   Spadnie zapotrzebowanie to zmniejszą ilość lotów.

 3. Nie rozumiem jak ludzie w XXI wieku nie rozumieją jak działają linie tradycyjne i negują połączenie do Warszawy. Przecież niemal nikt nie zostaje w stolicy, tylko przesiada się na dalsze połączenia.

  • turysta pracujący

   należy ułatwiać wyjazdy zagraniczne dopóki nie będzie normalnych pracodawców

  • turysta pracujący

   oprócz tego brakuje dogodnych połączeń na dalekich trasach: Rzeszów -Szczecin, Lublin-Szczecin, Lublin-Wrocław. Można wypełnić tę niszę rynku pasażerskiego, czy wygodniej usprawiedliwiać coroczne straty portu w Świdniku. „Król jest nagi” – mądre słowa w jednej z bajek dla dzieci i aktualne do dzisiaj. Pozdrowienia dla narcystycznego ojca portu.

 4. Szkoda, że nie ma powrotów w niedzielę wieczorem. Byłoby idealnie, żeby wybrać się gdzieś na weekend.

  • Wygląda na to, że jest błąd w artykule i to są dni wylotów rano z Lublina, bo sprawdzam rezerwacje na stronie LOT i przyloty z Warszawy do Lublina są w Niedziela, Poniedziałek, Wtorek, Czwartek a odloty z Lublina do Warszawy są w Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek. Redakcja mogła by to wyjaśnić ale obstawiał bym za tym co jest w systemie rezerwacyjnym.

 5. Jak będą wolne miejsca na powrocie, chętnie się dosiądę z rodziną.

 6. powinno być więcej lotów ze statusem HEAD a nie jakieś z Lublina do Warszawy.
  Te loty im się po prostu należały 😉

  ojczyznę dojną …..

  • więcej to już było, 5 lat temu :)) obecnie obowiązuje niepisany zakaz latania aby wyprowadzić psa czy nakarmić kota :))

 7. Jeszcze przed otwarciem artykułu wiedziałem, że będzie nieprzydatny. ZERO informacji o cenie.

 8. Dobra wiadomość dnia. Tak trzymać. Więcej startów nad moim domem. Czyli kierunek południowy zachód. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

 9. Ale nadal to nic nie zmienia dla osób które mają samolot z W-wy do UK we wczesnych godzinach porannych bo i tak muszą dojechać do Okęcia samochodem lub busem…